V poslednom období sa ako keby roztrhlo vrece so záhadnými úmrtiami v slovenských zdravotníckych zariadeniach. Len pred pár dňami denník SME informoval o ďalšom šokujúcom prípade, na ktorý doplatil len jedenapolročný chlapček z Hruštína.

Malý Jakubko bol ako každé iné dieťa. Veselý a s chuťou spoznávať svet. Minulý rok v novembri začal mať problémy s vyprázdňovaním, čo však nie je u takto malých detí nič neobvyklé. Trvalo to však už niekoľko dní a preto detská lekárka odporučila jeho mame navštíviť nemocnicu v blízkom Dolnom Kubíne.

Tam mu podľa slov jeho matky, ktoré potvrdzujú aj zdravotné záznamy, zdravotnícky personál podal v priebehu niekoľkých hodín 6 klystírov! Podľa slov matky bolo navyše správanie príslušného personálu na neprofesionálnej úrovni a niekoľkokrát sa s ním dostala aj do rôznych potyčiek. Problémy však nezmizli a tesne pred smrťou bol chlapček prevezený do Univerzitnej nemocnice v Martine. Keď sa miestny primár dozvedel, akú dávku liekov malý Jakubko dostal, povedal, že to by nezvládol ani dospelý človek.

O tom, kto v tomto strašnom prípade pochybil, rozhodne Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a Polícia Slovenskej republiky. Nám ostáva len dúfať, že takýchto hrozných prípadov bude už len ubúdať a že si kompetentní už konečne vstúpia do svedomia, pretože hazardovať s ľudským životom sa vonkoncom nevypláca.

Zdroj: Sme.sk | Foto: Pixabay.com