Kto by nepoznal vtipný meme so 4 chlapcami a textom “brutální pařba itečkářú”. Svetríky, plastové poháre a zlé účesy. Medzičasom sa karta trochu obrátila, chlapci podrástli a dnes sa môžu spokojne smiať oni. 

Štvoricu mladíkov na obrázku v skutočnosti tvoria poľskí informatici, ktorí nesedeli na tej najnudnejšej párty na svete, ale na matematickej olympiáde v roku 1997 v poľskom meste Zwardoň. Na tejto meme fotke sa bavil celý internet.

Chlapci ale trochu vyrástli a všetkým, ktorí sa im smiali, sa teraz môžu smiať oni. Dvaja z nich už momentálne pracujú na vysokých akademických pozíciách nielen doma, ale aj v zahraničí, tretí fachčí a má slušne našliapnutú kariéru u Elona Muska v spoločnosti SpaceX.

Štvrtý a najútlejší chlapec bez okuliarov (ktorý si možno na základke užil najviac) sa volá Tomasz Czajka. Vyštudoval informatiku na Varšavskej univerzite, svoj prvý počítač dostal od rodičov (procesor Z80), keď mal 12 rokov. Teraz pracuje pre Google na poste softvérového manažéra a zarába 200-tisíc doláčov ročne. Tak čo, kto sa dnes smeje? (Dobre, už ostáva len ukázať ich ženy).

Tomasz kedysi a dnes..

Foto: geekblog.cz