Pri zmienke o ruskom automobilovom priemysle sa zrejme každému z vás okamžite vybaví Lada, alebo ak chcete “the most ledžendery Žiguli”. Slávnymi ruskými mašinami sú ale aj limuzíny s označením GAZ 21 či GAZ 24, známejšie pod menom Volga. Pozrite, ako by mali tieto autá vyzerať dnes!

Volga sa preslávila dvoma slávnymi modelmi a síce GAZ 21, na ktorú neskôr nadviazal model GAZ 24, známy silnými motormi V8. Takéto tátoše sa vyrábali v rokoch 1967 – 1992 a najčastejšie ich používala vtedajšia tajná služba KGB. Pre bežných užívateľov bola od roku 1982 k dispozícii Volga s označením GAZ 3102, ktorá sa vyrábala dokonca až do roku 2010.

Volga 21

Na začiatku roka 2018 sa však na internete objavilo niekoľko špekulácii, že výroba legendárnej Volgy by sa mohla niekedy v blízkej budúcnosti obnoviť. Či je to reálne alebo nie, to momentálne nedokážeme posúdiť, ale pohľad na niekoľko vytvorených konceptov Volgy skutočne stojí za to. Myslíme si, že ak budú nové Volgy naozaj vyzerať takto, určite si rýchlo nájdu svojich majiteľov.

Volga 24

Koncepty novej Volgy na rok 2018

Ďalšie naše články nájdete na Manmagazin.sk — TU

Foto: Autoforum.cz, Twitter