Nedá sa povedať, žeby sme sa v rámci politickej situácie na Slovensku nejako obzvlášť nudili, aj keď by to bolo asi to najlepšie. Avšak u nás doma ide stále o jedno veľké divadlo, pričom dlho sľubované podpisy na referendum za predčasné voľby začali opozičné strany zbierať len pred pár dňami. A na internete sa medzitým rozbehli mnohé ankety, ktoré predpovedajú možný úspech či neúspech snahy o predčasné voľby. 

Zber podpisov na referendum za predčasné voľby sa oficiálne začal oznámením predsedu mimo parlamentnej strany HLAS-SD Petra Pellegriniho (45) v piatok 5.2.2021. Túto jeho snahu podporila aj ďalšia opozičná strana a niekdajší Pellegriniho kolegovia zo Smer-SD. Na to, aby sa samotné referendum o skrátení súčasného volebného obdobia konalo, je ale potrebné vyzbierať 350-tisíc podpisov, v čom bývalý premiér nevidí problém. Je dokonca presvedčený, že tieto podpisy sa podarí vyzbierať v rekordne krátkom čase.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Toto referendum by následne v súlade so splnenými podmienkami mala vyhlásiť prezidentka Zuzana Čaputová a konať by sa malo v lehote 90 dní od jeho vyhlásenia. Na to, aby samotné referendum bolo úspešné, je nutná účasť aspoň 50% oprávnených voličov a, samozrejme, väčšina zúčastnených by musela byť za to, aby sa skrátilo volebné obdobie vlády.

Znamenalo by to, žeby sa do 180 dní od vyhlásenia výsledkov referenda museli konať nové parlamentné voľby. A vzhľadom na to, že konanie referenda o predčasných voľbách je na Slovensku horúca téma, sme sa vám rozhodli položiť jednoduchú otázku. Ste za konanie predčasných volieb? Odpovedať môžete v ankete nižšie!

Anketa – Ste za predčasné parlamentné voľby?

Ste za predčasné parlamentné voľby?

View Results

Loading ... Loading ...

Foto: YouTube