Len pred pár dňami sa konečne dočkal vytúženého prestupu do Realu Madrid. Belgická brankárska jednotka Thibaut Courtois prestúpil na štadión Santiaga Bernabéua za 35 miliónov libier z londýnskej Chelsea.

Belgičan Thibaut Courtois patrí jednoznačne medzi najlepších brankárov sveta. Dobré meno si spravil za pôsobenia v madridskom Atléticu. V španielskej lige za tento klub odohral 111 zápasov, v ktorých inkasoval 94 gólov a vychytal 56 shutoutov. Následne sa v roku 2014 presunul na Stamford Bridge, kde svoje domáce zápasy hráva londýnska Chelsea. Vo farbách 6-násobného anglického majstra odohral v Premier League dovedna 126 zápasov, v ktorých lovil loptu zo siete 121-krát a vychytal 49 shutoutov.

Nebolo žiadnym tajomstvom, že Belgičan túži po návrate do španielskeho Madridu, no nie do Atlética, ale k rivalovi z Realu. A tak sa aj nedávno stalo. Fanúšikovia „Los Colchoneros“ nemôžu tento jeho prestup k odvekému nepriateľovi predýchať a preto si na neho pripravili malú pomstu.

V najbližšom madridskom derby sa chystajú zahádzať ihrisko plyšovými potkanmi. Na sociálnych sieťach sa už kujú plány, aby sa 19. februára, kedy je na programe duel s Realom na štadióne Wanda Metropolitano, zahádzala plocha plyšovými potkanmi o počte 50 tisíc kusov.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter