Pytón tigrovitý, ktorého zhodená koža bola nájdená v povodí rieky Visla neďaleko hlavného poľského mesta Varšava, patrí medzi najväčšie hady planéty, pričom jeho prirodzeným územím výskytu je južná a juhovýchodná Ázia. 

Toto monštrum však v posledných dňoch naháňa strach našim susedom Poliakom a pochopiteľne aj obyvateľom severného Slovenska. Niet sa vôbec čomu diviť. Podľa kože nájdenej pri rieke Visla sa veľkosť pytóna odhaduje na päť až šesť metrov! Odborníci aj polícia vyzýva ľudí k ostražitosti, pretože koža bola zrejme čerstvo zhodená. To znamená, že had je hladný a zaútočí hneď, ako dobije stratenú energiu. Plazovi navyše praje aj aktuálne teplé a slnečné počasie. O nebezpečí, ktoré obyvateľom daného regiónu hrozí, informovala aj spravodajská televízia TN24, ako aj ďalšie domáce či zahraničné zdroje.

Fotografie zhodenej kože na svojom webe zverejnila aj Organizácia Animal Rescue Poland. Tá občanov varuje, aby sa radšej vonku neprechádzali a v žiadnom prípade nespali pod holým nebom.

polícia varuje pred pytónom - ušiel v Poľsku

Zdroj|Foto: Facebook