Policajt zahynul v službe po tom, čo ho pri prestrelke zasiahol 21-ročný mladík prenasledovaný pre podozrenie z vraždy. Po zosnulom mužovi zákona zostal 5-ročný syn a celý svet obletelo krásne gesto policajtov, ktoré pre malého chlapčeka urobili!

Rob Pitts, 45-ročný policajt v Indiane, bol už veteránom v tamojšom policajnom zbore, pretože v ňom slúžil dlhých 16 rokov. 4. mája 2018 spolu s kolegami prenasledovali 21-ročného mladíka Christophera Wolfeho, ktorý bol podozrivý z vraždy. Páchateľ sa ukrýval v hotelovej izbe, kde sa snažil zabarikádovať a kde zároveň došlo ku prestrelke. Počas nej zahynul práve Rob a po sebe zanechal 5-ročného syna.

Chlapček Dakota Pitts od tejto udalosti nebol vo svojej škole a prvýkrát sa do nej vrátil až 15. mája. Jeho matka ešte predtým poprosila jedného z otcových kolegov, či by nemohol chlapčeka do školy odprevadiť. Muži zákona sa napokon rozhodli pre krásne gesto, keď 5-ročného Dakotu sprevádzalo cestou do školy až neuveriteľných 70 policajtov. Ich čin sa takmer okamžite stal obrovským hitom internetu.

Zdroj|Foto: Ladbible.com | Video: YouTube