Slovenskom v posledných dňoch otriasol incident, ktorý sa týkal údajného fyzického napadnutia v Krompachoch. Policajti tam mali zaútočiť na päť rómskych detí, ktoré sa hrali pri potoku a dokonca sa spomína aj vyhrážanie zbraňou. Nedávno na tieto šokujúce obvinenia zareagovala aj samotná prezidentka Zuzana Čaputová (46)! 

Spomínaný incident sa mal odohrať minulý týždeň v utorok (28.4). Podľa výpovede miestnych obyvateľov policajti neprimerane zasiahli voči skupinke piatich rómskych detí vo veku 7 až 11 rokov, ktoré mali dokonca ohrozovať aj služobnou zbraňou. Na incident ihneď zareagovala Únia Rómov na Slovensku, ktorá požaduje prešetrenie zo strany nezávislej komisie, a zároveň si vyžiadala stretnutie s premiérom, ministrom vnútra a verejnou ochrankyňou práv.

Zuzana Čaputová v tejto súvislosti kontaktovala policajného prezidenta Milana Lučanského, no ten jej vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemohol poskytnúť viac informácií. Na svojom facebookovom profile však tento prípad prezidentka verejne odsúdila: „Incident považujem za zlyhanie, ktoré je potrebné vyšetriť. Milan Lučanský prisľúbil, že incident dôkladne prešetrí policajná inšpekcia. V takých náročných podmienkach, aké spôsobuje karanténa ľudí žijúcich v chudobných obydliach, je obzvlášť dôležité konať nielen zákonne, maximálne profesionálne, ale najmä ľudsky.“

Reportáž o spomínanom incidente

Zdroj|Foto: YouTube/RedakciaspradovajstvaPress, Facebook/ZuzanaCaputova