Zdeno Chára (43) má aj napriek „matuzalemskému“ veku v NHL stále obrovský kredit. Jeden z najlepších obrancov histórie verí, rovnako ako celý Boston Bruins, že sa táto sezóna ešte dohrá aj napriek pandémii spôsobenej koronavírusom Covid-19. Svoj lukratívny plat by si totiž kapitán medveďov chcel poriadne odmakať priamo na ľade! 

Chára odohral v základnej časti NHL už 1553 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 656 kanadských bodov (205+451). Legendárny obranca sa však končiť rozhodne nechystá a spoločne so spoluhráčmi z Bostonu netrpezlivo očakáva návrat na ľadové plochy, keďže sezónu mali rozbehnutú fantasticky (Boston bol na prvej priečke v rámci celej NHL).

Kapitán Bostonu podpisuje v poslednom období zmluvu iba na jeden rok až pred začiatkom nasledujúcej sezóny a predsezónny podpis mu za tento ročník vynesie minimálne 2 milióny dolárov. Tie však môže vďaka rôznym bonusom navýšiť ešte o ďalších 1,75 milióna. A to je vo veku 43 rokov naozaj skvelá zmluva, ktorú si Chára za svoju neoblomnosť a pracovitosť rozhodne zaslúži. A množstvo jeho fanúšikov dúfa, že sa dočká v najbližších mesiacoch aj druhého Stanley Cupu!

Zdeno Chára – najlepšie momenty

Zdroj: Eliteprospects.com, Capfriendly.com | Foto|Video: Twitter, YouTube