Štefan Holý sa 13. decembra vrátil z Veľkej Británie, kam vraj pravidelne cestuje za svojou rodinou. Po jednom z jeho návratov ochorelo niekoľko poslancov vrátane premiéra. Na otázky ohľadom dodržiavania opatrení však odpovedať nechcel.

Pred pár dňami sa ukázalo, že podpredseda nepotreboval PCR test ani povinnú karanténu. Hlavný hygienik Ján Mikas mu mal podľa informácií Denníka N udeliť výnimku, ktorá mala platiť od 20. novembra. Nejde vraj o žiadny výnimočný prípad a podľa slov Holého malo byť takýchto výnimiek stovky.

Tento týždeň mal Holý opäť navštíviť Britániu a po návrate znovu nepotreboval test. Od lekára má údajne potvrdenie o prekonaní ochorenia, ktoré ho oslobodzuje od povinnosti ďalšieho testovania a dodržiavania karanténnych opatrení.

Podľa slov hovorkyne ÚVZSR môže o výnimku požiadať každý jeden občan, na jej udelenie je potrebná žiadosť člena vlády. „Výnimky žiadajú členovia vlády najmä pre iné osoby, občanov, ktorí ich o to požiadali, ale v určitom množstve prípadov aj pre seba. Na základe takejto žiadosti bola udelená výnimka aj pánovi podpredsedovi vlády Štefanovi Holému,“ tvrdí úrad verejného zdravotníctva.

Igor Matovič sa v relácii V politike na TA3 vyjadril, že Štefan Holý nič neporušil. ,,Zlyhanie Štefana Holého je, že keď sa ho na to prvý novinár opýtal, mal vytiahnuť výnimku a bolo by to vysvetlené,“ komentoval túto situáciu premiér. Naopak opozícia a iné mimoparlamentné strany žiadajú odstúpenie podpredsedu Holého a považujú takéto správanie za ignorovanie protipandemických opatrení.

Zdroj: dennikn.sk | Foto: Facebook.com/ nrsr, Igor matovic