Veriť sa dnes už skutočne nedá nikomu, dokonca ani policajtom! Svoje o tom vie vodič, ktorého falošní strážcovia zákona zastavili na diaľnici v smere od Trnavy na Hlohovec počas tohto víkendu. Že niečo nie je v poriadku, si však, žiaľ, uvedomil až po tom, ako zaplatil mastnú pokutu. Svoje podozrenie preto nahlásil na polícii.

“Pred výjazdom na Hlohovec si vodič všimol auto Škoda Superb čiernej farby, ktoré išlo za ním so zapnutými modro-červenými majákmi pod predným sklom. V domnení, že ide o policajné auto, vodič zastavil na krajnici podľa smerovky dávanej čiernym Superbom za ním. Po zastavení pristúpil k nemu muž v čiernych nohaviciach, v tričku a šiltovke s nápisom polícia a oznámil mu, že sa dopustil priestupku a bola mu nameraná rýchlosť 155 km/h. Za prekročenie rýchlosti má buď zaplatiť 150 Eur alebo mu bude zadržaný vodičský preukaz,” uviedla krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Vodič však takýto obnos peňazí pri sebe nemal, preto ho “hliadka” doprevádzala až do mesta, kde im vyplatil 120 Eur. Potvrdenie o zaplatení blokovej pokuty však nedostal. Celá situácia sa nešťastníkovi rozležala v hlave až neskôr, preto sa obrátil na obvodné oddelenie, kde celú udalosť nahlásil. Polícia upozorňuje všetkých vodičov, aby boli obozretní: “Príslušníci Policajného zboru vo väčšine prípadov riešia dopravné priestupky s označenými služobnými vozidlami a v rovnošate. V niektorých prípadoch vykonávajú dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky policajti špeciálneho dopravného oddelenia tzv. PUMA v civilnom vozidle, avšak tí sú zásadne dvaja a sú oblečení v rovnošate. Akákoľvek dohoda o zľave na pokute bez bloku je protizákonná, preto v prípade akýchkoľvek pochybností neváhajte kontaktovať linku 158,” dodala hovorkyňa.

Zdroj: TA3 | Foto: Facebook/Polícia SR