Možno si to ani neuvedomujeme, ale naša generácia má obrovské šťastie – môžeme totiž už viac než dekádu sledovať dychberúce súboje Lionela Messiho a Cristiana Ronalda, ktorí sa už teraz radia medzi najväčších hráčov futbalovej histórie.

Vo všeobecnosti dlho panoval názor, že tak ako sú Ronaldo a Messi obrovskými rivalmi na trávnikoch, panuje medzi nimi nevraživosť i v súkromnom živote. Tá však skôr prevláda medzi fanúšikovskými tábormi oboch futbalistov. Portugalec i Argentínčan dokonca medzi sebou majú dobrý vzťah, čo potvrdil i Cristiano Ronaldo na odovzdávaní cien UEFA, keď sa ho moderátorka spýtala, či mu Lionel Messi po odchode do Talianska chýba:

„Zdieľame toto pódium už 15 rokov, on a ja. Neviem, či sa toto vo futbale vôbec niekedy stalo, aby tí istí dvaja chlapíci boli na jednom pódiu po celý ten čas. Ako viete, nie je to ľahké. A samozrejme, máme medzi sebou dobrý vzťah. Neboli sme na spoločnej večeri, zatiaľ, avšak dúfam, že v budúcnosti (na ňu pôjdeme).“ 

Po týchto slovách si okamžite vyslúžil potlesk celej sály a úsmev prísediaceho Lionela Messiho. Po chvíli Ronaldo vo svojej výpovedi pokračoval: „Samozrejme, že mi chýba hranie futbalu v Španielsku. Zvádzali sme ten vzájomný súboj posledných 15 rokov. On posúval mňa, ja som posúval jeho. Takže je dobré byť súčasťou futbalovej histórie. Som tam a, samozrejme, on je tam tiež.“

Na záver Ronaldo dostal otázku, či by neukončil kariéru v rovnakom momente ako jeho rival Lionel Messi: „Myslím, že je odo mňa o dva roky mladší. Ale na svoj vek vyzerám ešte celkom dobre. Dúfam, že tu budem ešte o rok, o dva, o tri, takže ľudia, ktorí ma nemajú radi, ma tu ešte uvidia,“ dodal s úsmevom 34-ročný portugalský superstrelec.

Pre úplnosť dodávame, že cenu Najlepšieho hráča UEFA za uplynulú sezónu získal Virgil van Dijk z Liverpoolu. Lionel Messi získal cenu pre najlepšieho útočníka Ligy majstrov v ročníku 2018/19.

Cristiano Ronaldo o Lionelovi Messim

Video: Facebook | Foto: Twitter