Marián Hossa síce svoju profesionálnu hokejovú kariéru už prakticky ukončil, no fanúšikovia na neho stále nemôžu zabudnúť. Hossa bol totiž inšpiratívnou osobnosťou nielen na ľade, ale aj mimo neho!

40-ročný bývalý útočník je jednou z najväčších legiend NHL. V Chicagu, kde zažil najkrajšie obdobie kariéry, za neho dodnes nenašli adekvátnu náhradu. Ešte predtým hral Marián Hossa za Detroit, kde mu pred podpisom zmluvy ponúkali vyšší plat (8 miliónov dolárov), ako mal vtedajší kapitán Nicklas Lidström (7,4 milióna dolárov). Problém bol však v tom, že vedenie klubu Lidströmovi sľúbilo, že bude najlepšie plateným hráčom v sezóne 2008/2009.

Marián Hossa – Detroit Red Wings

Keď sa o tom Hossa dopočul, tak svojmu agentovi Richovi Winterovi povedal, že nechce ísť proti kapitánovi, a preto ho požiadal, aby vyjednal nižší plat. Vtedajší manažér Detroitu Kevin Holland povedal, že nikdy nič podobné nezažil a aj v tejto situácii sa ukázal Hossov charakter a obetavosť pre tím.

Slovenskej legende totiž išlo najmä o to, aby sa pri hráčoch ako Lidström, Chelios, Datsyuk či Zetterberg naučil čo najviac v rámci tímového vodcovstva. To mu v konečnom dôsledku dopomohlo v jeho ďalšej kariére, keď v ďalších rokoch vyhral s Chicagom trikrát Stanley Cup, ako jedna z jeho kľúčových postáv.

Zdroj: Šport.sk | Foto|Video: Twitter, YouTube