Vyzerá to tak, že Cristiano Ronaldo ide v šľapajách svojho najväčšieho rivala Lionela Messiho, ktorý bol pred dvomi rokmi odsúdený na 21 mesiacov za daňové úniky vo výške 4,1 milionu eur. Napokon však do väzenia nešiel a zaplatil len pokutu štvrť milióna eur. Ronalda teraz čaká podobný trest.

Pár hodín pred včerajším zápasom na MS vo futbale medzi Španielskom a Portugalskom obletela médiá informácia o tom, že Ronalda čaká nemilý trest. Podľa obvinení v rokoch 2011 až 2014 totiž neplatil dane z osobnostných práv, a tak mu súd v Španielsku naparil dvojročný podmienečný trest.

Päťnásobný víťaz Zlatej lopty má ale našťastie čistý register trestov a odsúdený je za nenásilné činy, tým pádom si môže v krajine “užiť” trest do dvoch rokov v podmienke na slobode alebo zaplatiť pokutu. A keďže Ronaldo sa topí v peniazoch, čo myslíte, že urobí. Hviezda Realu Madrid tak bude kvôli svojim daňovým únikom o 18,8 milíonov eur ľahšia. Túto dohodu mezi hráčom a úradmi musí však ešte podpísať riaditeľ finančného úradu. Informáciu priniesol denník El Mundo.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: independent.co.uk | Foto: Twitter, giphy.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.