Keď kedysi začali tzv. komerčné brejky, čiže prestávky na reklamu počas hokejových zápasov, mnohým fanúšikom to nebolo po vôli. Časom sme sa s tým ale všetci akosi dokázali vyrovnať a dnes to už berieme ako prirodzenú súčasť hry. No aby sa také niečo stalo vo futbale, to si ešte reálne zaiste nevieme predstaviť.

O čo väčší šok dnes zažili diváci verejnoprávnej RTVS, kde je dokonca zákonom dané, že nemôže byť akákoľvek relácia, seriál či film… to znamená akékoľvek vysielanie prerušené reklamou, inak hrozí televízii obrovská pokuta.

Dnešný osemfinálový zápas medzi Ruskom a Španielskom bol na začiatku 38. minúty prestrihnutý reklamou, pričom futbalový zápas pokračoval ďalej. Po reklame sa diváci dostali k deju, ktorý medzitým nemohli sledovať. Veríme však, že išlo o nejakú chybu alebo technické zlyhanie, pretože ak sa vo futbale začne éra prestrihovania zápasov reklamami, bude naše fanúšikovské srdce silno krvácať.

Len pripomíname, že stav zápasu po prvom polčase medzi Ruskom a Španielskom je 1:1, zápas môžete sledovať online aj tu: http://www.rtvs.sk/televizia/live-2.

Aktualizované: Reagovala aj samotná RTVS: