Aj vy sa vraciate z práce otrávený a jediné, o čom snívate, je usmiata a pekná manželka, spiace deti, teplá večera a relax s nohami na stole? Skúste to povedať svojej žene a na ďalší deň budete snívať aj o streche nad hlavou. Radi by sme vám povedali, že takto trpíte odjakživa, ale pravda je iná. Tu je dôkaz!

Nejaký dobrák pre vás čisto pre provokáciu odložil túto Príručku dobrej manželky z roku 1955, ktorá v pár bodoch zhŕňa základné požiadavky šťastného muža a povinnosti dobrej manželky. Jedinou prácou ženy bolo v tejto dobe prispievať ku blahu a spokojnosti manžela a urobiť, čo mu na očiach uvidí. Potom prišli tie emancipované a všetko bolo v kýbli… neumytom.

Príručka dobrej manželky

Maj pripravenú večeru

Plánuj dopredu, pokojne aj s predstihom jedného dňa, aby si mala na stole pripravenú teplú večeru, keď sa vráti domov. Je to spôsob, akým mu dáš najavo, že si celý deň myslela naňho a jeho potreby. Väčšina mužov sa vráti z práce hladných a práve dobré jedlo (najmä jeho obľúbené) je súčasťou vrelého privítania.

Vystroj sa

Daj si pred jeho príchodom 15 minútový relax, aby si pôsobila sviežo, keď príde. Uprav si make-up, daj si ozdobu do vlasov a vyzeraj mladistvo. Nezabúdaj, že on celý deň trávil v práci s mnohými ľuďmi v pracovnom oblečení.

Buď zaujímavá

Po nudnom dni v práci bude určite potrebovať zdvihnúť náladu. Jednou z tvojich povinností je byť pre neho zaujímavou.

Uprac

Aj keď si už upratala, pred jeho príchodom ešte naposledy skontroluj hlavné časti domu, prebehni prach, odlož posledné knihy či hračky.

V zime zakúr v kozube

Počas zimných mesiacov zakúr v kozube, aby sa po príchode z práce mohol ohriať. Tvoj manžel sa bude cítiť ako v nebi a niečo z toho budeš mať predsa aj ty. Zabezpečenie jeho pohodlia ti poskytne osobný pocit uspokojenia.

Priprav deti

Vyhraď si pár minút, aby si deťom umyla ruky aj tvár alebo im vymeň oblečenie, ak je to potrebné. Minimalizuj hluk. V čase jeho príchodu zabráň hluku sušičky či pračky. Pokús sa povzbudiť deti, aby boli ticho.

Buď šťastná

Buď proste šťastná, že ho vidíš. Privítaj ho vrelým úsmevom a prejav úprimnosť v potrebe vyhovieť mu.

Počúvaj ho

Možno máš v hlave tisíc vecí, ktoré by si mu chcela povedať, ale pamätaj, jeho príchod nie je ten správny čas. Nechaj ho rozprávať prvého – jeho témy konverzácie sú určite dôležitejšie ako tvoje. Nezaťažuj ho príliš svojimi sťažnosťami a problémami.

Buď tolerantná

Nikdy mu nevyčítaj, ak príde k večeri neskoro alebo ak sa rozhodne ísť von bez teba, či stráviť vonku celú noc. Považuj to za minimum oproti tomu, čím musel prejsť on počas dňa.

Zabezpeč mu pohodlie

Ulož ho po príchode do kresla alebo priamo do postele. Daj mu pod hlavu vankúše a vyzuj mu topánky. Rozprávaj naňho tichým, jemným a príjemným tónom. Maj preňho pripravený studený aj teplý nápoj. Uisti sa, že váš domov je miesto pohody, poriadku a pokoja, kde tvoj manžel môže pookriať na tele aj na duši. Dobrá žena vie vždy, kde je jej miesto.

 

Zdroj: Larrytemple.wordpress.com  | Foto: Larrytemple.wordpress.com, Flickr.com, Missretroagogo.blogspot.sk,  Cz.depositphotos.com, Thepinupfiles.com, Pinterest.com,