Nedávny incident herca Štefana Kožku, ktorý fyzicky napadol chodca po tom, ako ho upozornil na to, že ide autom v protismere, vyvolal na Slovensku obrovskú vlnu kritiky. Ľudia umelca na sociálnych sietiach častovali hanebnými slovami.

Na miesto incidentu vtedy dorazila policajná hliadka, no keďže nebolo ani z jednej strany podané trestné oznámenie, nemala ďalej čo riešiť. Všetko je dnes predsa len inak a po zverejnení videa na internete sa začala polícia týmto prípadom zaoberať z vlastnej iniciatívy. Teraz prešetruje, či nedošlo k priestupku proti občianskemu spolunažívaniu.

„Na základe medializovaného videozáznamu bolo dňa 23. 07. 2018 na príslušnom útvare v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V vo veci začaté objasňovanie priestupku podľa zákona o priestupkoch,“ povedala pre topky bratislavská krajská hovorkyňa polície Veronika Slamková. Ak by bola Štefanovi Kožkovi preukázaná vina, hrozí mu pokuta do výšky 99 eur, po čom by herec určite nevyhlásil bankrot, no na svoje agresívne správanie by si mohol začať dávať pozor.

Zdroj: Streamable.com, Topky.sk | Foto: Facebook