V sobotu krátko popoludní zasahovala v Banskej Bystrici Národná kriminálna agentúra. Podľa Polície Slovenskej republiky sa tak stalo kvôli športovej korupcii, pričom bolo zadržaných až 20 osôb, ktoré musel odviesť policajný autobus!

Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky celkovo obvinil 21 osôb, a to vďaka vyšetrovacej súčinnosti so Slovenským futbalový zväzom. “70 policajtov z národnej kriminálnej agentúry a zo strednej odbornej školy Policajného zboru z Pezinku dnes obsadili priestory v Banskej Bystrici, kde prebiehal seminár futbalových rozhodcov. Konkrétne si prišli pre 13 hlavných rozhodcov, asistentov rozhodcov, delegátov futbalových zápasov. Zadržali tiež sedem predstaviteľov futbalových klubov.

Policajná akcia súvisela s rozhodovaním na futbalových zápasoch v pôsobnosti SSFZ. Hlavní rozhodcovia, asistenti rozhodcov a delegáti stretnutí si mali na osobných stretnutiach nechať sľúbiť a následne prijímať úplatky 200 až 1.000,- eur. Tie mali byť od predstaviteľov futbalových klubov za ovplyvňovanie výsledkov futbalových zápasov. Mali tak zabezpečiť výhry vybraným klubom.

Za zločin hlavným rozhodcom, asistentom rozhodcov a delegátom teraz hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov a za prečin predstaviteľom futbalových klubov na jeden až päť rokov,” stojí v oficiálnej správe Polície SR na jej facebookovom profile.

Video zo zásahu NAKA

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Foto|Video: Facebook