Dnes by mal Tibor Pútik alias Buco už 61 rokov. Že neviete, o koho ide? Nevadí. Jeho meno sa totiž často v mafiánskych záznamoch z 90-tych rokov nespomína. Definitívne zmizol ako 38-ročný v roku 1993 a rok nato ho následne vyhlásili za mŕtveho.

Buco strávil časť socializmu vo väznici v Leopoldove, kde skončil potom, čo mala jeho bitka v bare tragické následky. Tam údajne pracoval s kovošrotom, vďaka čomu si vybudoval silnú, svalnatú postavu. Po odpykaní trestu zmizol do Rakúska, motal sa blízko hraníc so Slovenskom, kde pravdepodobne taktiež páchal nelegálnu činnosť. Po páde režimu sa so svojou bandou ihneď objavil v našej krajine.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Na Slovensku stavil na vydieračskú kartu, keď sa snažil ožobračovať najmä vekslákov, ktorí nelegálne obchodovali s valutami. Od každého vraj jeho banda pýtala 5-tisíc korún mesačne a kto odmietol, tak toho zbili ako psa. Takisto oberal aj ľudí, predávajúcich drogy. Tí museli taktiež platiť Bucovi svoj podiel. Jeho družina sa usadila v hoteli Fórum, kde boli údajne takmer stále.

Do spomínanej skupiny patril aj Vladimír Daniš, prezývaný Tuti. Spoločne otravovali hostí hotelov, reštaurácií, kaviarní či herní. V podnikoch neplatili účty a Daniš si ich bežne nechal iba priniesť na stôl a podpísal sa ako Tuti.

Navyše okrádali taxikárov či ľuďom len tak brali šperky. Majitelia podnikov z nich boli zúfalí, pričom nervy robili aj ďalším mafiánom, ktorí sa začali na uliciach rozťahovať, ako napríklad Sýkorovcom, no dobré vzťahy mal s Eduardom Diničom aj Petrom Steinhubelom. Týmto praktikám sa priučili i neskoršie partie vrátane tej okolo Mikuláša Černáka.

Video – príbeh prvého slovenského mafiána

Potom, čo sa na popud zamestnancov hotela Forum Buca neúspešne snažil spacifikovať zápasník Jaroslav Svoboda, sa spustil začiatok konca tejto partie. Zavraždený bol jeho najbližší spolupracovník – Ivan Trančík, ktorého si útočníci počkali vo vchode domu na Sibírskej ulici, kde býval – tu ho dobodali a zastrelili. Buco od tohto incidentu údajne z hotela Forum už ani nevychádzal.

Teórií o jeho neskoršom zmiznutí je viacero. Niektorí tvrdia, že za to môže spomínaný Jaroslav Svodoba, ktorého predtým Buco vysmial. Spomínal sa však taktiež scenár s Alojzom Házym, ten údajne Buca rozštvrtil a následne zakopal. Ďalšie zdroje hovoria aj o tom, že bol kruto zavraždený, či dokonca, že jeho telo bolo predhodené tigrom. Pravdu sa už ale asi nikdy nedozvieme, keďže žiadny z mafiánov tej éry (Steinhubel, Dinič, Sýkora, Svoboda) nie je nažive.

Zdroj|Foto: YouTube/ABY_SI_VEDEL