Premiér Igor Matovič (47) dnes šokoval celé Slovensko informáciou o tom, že sa plánuje celoplošné testovanie všetkých obyvateľov Slovenska. Prvé kolo by malo prebehnúť už o dva týždne, no je jasné, že v spoločnosti to vyvolá veľkú názorovú búrku. Matovič dokonca povedal, že ak ku celoplošnému testovaniu nedôjde, podá demisiu! 

Na Slovensku sa situácia v súvislosti so šírením koronavírusu Covid-19 zhoršila a to najmä v hlavných ohniskách v oblasti žilinského a prešovského kraja. Tieto dva kraje tvoria takmer polovicu každodenných potvrdených pozitívne testovaných prípadov. Igor Matovič aj napriek tomu naplánoval spoločne s odborníkmi celoplošné testovanie všetkých Slovákov, pretože cíti riziko ešte väčšieho zhoršenia situácie, najmä kvôli nepripravenosti zdravotníctva.

Matovič sa počas vyše hodinu trvajúcej tlačovej konferencie dokonca vyjadril, že ak sa tento nápad nestretne s pozitívnymi reakciami, tak odstúpi, pretože si nechce zobrať následky prípadného rozšírenia Covid-19 na zodpovednosť. Preto tu máme aj my pre našich čitateľov veľkú anketu. Boli by ste ochotní sa zúčastniť celospoločenského testovania? Vyjadrite sa v ankete nižšie!

Anketa – povinné testovanie na koronavírus

Ste za povinné testovanie všetkých Slovákov?

View Results

Loading ... Loading ...

Zdroj: Tb/Igormatovic | Foto: Facebook/Igormatovic