Najlepší hráč tohtoročných MS a chorvátsky kapitán Luka Modrič je v posledných dňoch vo veľkom spájaný s prestupom do talianskeho Interu Miláno. Všetko nasvedčuje tomu, že milánsky veľkoklub sa snaží urobiť maximum preto, aby ho angažoval a tasí naozaj silné zbrane. 

Luka Modrič je s Interom Miláno intenzívne spájaný v posledných dňoch, pretože kouč “Škriniarovcov” verejne potvrdil záujem Interu o 33-ročného Chorváta. Španielske médiá následne informovali, že boss Realu Madrid Florentino Pérez nie je ochotný ho predať za menej, než činí jeho výkupná klauzula. Tú má Modrič nastavenú na astronomických 750 miliónov eur.

Podľa posledných správ sa však vedenie Interu snaží presvedčiť samotného hráča, aby on prevzal iniciatívu a rozhodol sa prestúpiť do Serie A. Klub mu má ponúkať štvorročný lukratívny kontrakt, čo je vzhľadom na Modričov vek veľký benefit, ale navyše mu ponúka doložku v zmluve, ktorá by Chorvátovi umožnila pokračovať v kariére po Interi v čínskom klube Jiangsu Suning za rovnako lukratívnych finančných podmienok.

Len pre úplnosť dodávame, že “spolupráca” týchto dvoch klubov nie je vôbec náhodná, nakoľko majitelia Suningu vlastnia väčšinový podiel v milánskom tíme.

Čínska liga je známa tým, že prepláca hráčov a mnohí sa na sklonku kariéry rozhodnú si ešte prilepšiť pred odchodom na futbalový dôchodok. Luka Modrič v Reale Madrid vyhral všetko, čo mohol, a tak je možné, že nová výzva je pre neho veľmi zaujímavá, rovnako tak aj veľkorysé finančné ohodnotenie. Uvidíme, aké bude mať táto veľká prestupová sága pokračovanie.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: As.com | Foto: YouTube