Policajti zasahovali vo štvrtok ráno na niekoľkých miestach Slovenska a zatkli viacero vysokopostavených osôb za vlády R. Fica, vrátane policajného ex-prezidenta Tibora Gašpara, ex-šéfa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Petra Hraška, bývalého riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky Róberta Krajmera a bývalého riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka.

Niekdajší premiér Robert Fico sa vyjadril k tzv. operácii očistec na tlačovej konferencii dňa 5.11.2020, kde hovoril, okrem iného, aj o rozklade právneho štátu. Ďalej sa vyjadroval aj k zadržaniu vyššie spomínaných osôb a argumentoval slovami: „Ak osoba nie je právoplatne odsúdená, platí prezumpcia neviny. Neviem, čo títo ľudia robili v súkromnom čase. Ak zlyhali, nech sú za to potrestaní. Ak niekto spáchal trestný čin, samozrejme, treba ho odsúdiť. Každý nech nesie zodpovednosť za to, čo páchal. Trištvrte z týchto vecí je politicky objednaných.“

Jeden z redaktorov mu neskôr položil odvážnu otázku, ktorá bývalého predsedu vlády poriadne naštvala: „Nebojíte sa teda, že aj Vy budete ďalší na rade (väzenie) ?“ Jeho odpoveď si môžete pozrieť v priloženom videu, no na túto konkrétnu otázku si ho budete musieť pretočiť na 31. minútu. Prajeme veľa zábavy.

Foto|Video: YouTube