V neslávne známej obci Veľká Mača, kde vo februári došlo k vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, prebehla rozsiahla rekonštrukcia tohto beštiálneho činu. Vyšetrovací tím spolu s rodinami obetí na mieste opäť prežívali hodiny hrôzy, z ktorých behá mráz po chrbte.

Ako prebehla najdiskutovanejšia vražda na Slovensku a kam pokročilo vyšetrovanie. To sú otázky, ktoré na mieste činu riešila polícia a rodiny pozostalých spolu s ich advokátmi. Rekonštrukcia vraždy prebehla v utorok, krátko pred 18:00. Najťažšie chvíle opäť zažívali rodičia zavraždeného mladého páru. “Sme radi, že je to za nami…,” prezradila matka Martiny Kušnírovej po vyšetrovaní na mieste tragédie. Podľa jej slov videli naživo aj polohy tiel, ktoré im vyšetrovatelia ukázali na fotografiách. “Chvalabohu, že sú v čiernobielom, že nie farebne, lebo inak asi by nám hrozila psychiatria,” dodáva zrútená žena.

Martina Kušnírová vraj určite zaregistrovala, že vrah sa dostal do domu. “Myslím si, že keď ho aj Janko nepočul, moja dcéra mala strašne vycibrený sluch… aj doma na východe presne vedela kto kedy dvere otvára…,” zverila sa Zlatica Kušnírová pre médiá. Matka zavraždenej ďalej skonštatovala, že sa jej zdá, že polícii na vyšetrovaní záleží a dosť dobre napreduje. Advokát rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic sa k postupu vyšetrovacieho tímu vyjadril nasledovne: “Boli prítomní aj súdni znalci z odvetvia balistiky, súdneho lekárstva a chémie, aby sa najpravdepodobnejšia verzia vedela vyšetriť, či sedí. A tá sedí.” 

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Facebook, Youtube