Steroidy – večná téma spojená s posilňovaním. Každý vie, že steroidy urýchľujú stavbu svalov, ale zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo presne dokážu? Čo by sa stalo, keby ste ich začali brať? Ako by ste sa asi zmenili za jeden rok?

Odpoveď vám ponúka Bostin Loyd, americký mladík, ktorý zmenil svoje telo na nepoznanie. Za rok dosiahol takú fyzičku, ako sa normálnemu chlapovi podarí dosiahnuť po dlhých rokoch tvrdého makania a stravovania. Bostin si, samozrejme, dopomohol množstvom anabolických steroidov. Veľkým množstvom. Ako sa sám priznal, po niekoľkých mesiacoch bol na celom tele taký dopichaný, že nemohol nájsť miesto, kde by si pichol novú dávku.

Bostin si v priebehu svojej premeny pichal štyri druhy anabolických steroidov, testosterón, rastový hormón, inzulín a synthol, čo je olej, ktorý po vpichnutí vytvára jazvové tkanivo a opticky nafukuje sval. Mladík teda použil všetky možné prostriedky, ktoré sa v kruhoch kulturistiky dajú zohnať.

Táto transformácia prebehla v roku 2013 a v súčasnosti Bostin súťaží v kulturistike, ponúka rôzne trénerské služby a na svojej stránke predáva spomínaný synthol.

Treba podotknúť, že anabolické steroidy vážne ohrozujú naše zdravie. Pri ich užívaní nám môžu vypadať vlasy, môže sa nám oslabiť imunitný systém, môže dôjsť k poškodeniu obličiek, pečene či k zhoršeniu srdcovej činnosti. Chlapom môžu zo steroidov narásť dámske prsia a ženám zas zhrubnúť hlas či narásť mužské ochlpenie.

Dôležitý je aj fakt, že po vysadení steroidov všetky narýchlo vybudované svaly miznú. Vo väčšine prípadov sa človeku vráti jeho pôvodná postava. Aj keď užívanie týchto látok je každého osobná vec, tento krok treba dôsledne zvážiť a informovať sa o možných dôsledkoch. 🙂

Zdroj/Foto: youtube.com