Úradujúci majstri Európy z Portugalska svoje ťaženie na tohtoročných majstrovstvách sveta v Rusku skončili. Osudným sa im stal osemfinálový zápas s Uruguajom, s ktorým prehrali 1:2. 

V osemfinále MS v Rusku sa do cesty Portugalcom postavil juhoamerický národný tím z Uruguaju. Už v 7. minúte sa gólovo presadil dovtedy mlčiaci Edinson Cavani. Portugalský stopér Pepe však 10 minút po zmene strán hlavou vyrovnal. V 62. minúte sa opäť presadil kanonier Cavani a spečatil tak postup Uruguaju a vyradenie Portugalska z MS. Po prehratom zápase neskrýval portugalský kapitán Cristiano Ronaldo sklamanie.

“Musíme zagratulovať Uruguaju, pretože oni sú tým národným družstvom, ktoré je vo štvrťfinále. Myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Možno sme si zaslúžili o čosi viac, ale vo futbale postupuje ten, kto dá viac gólov a oni dali dva, takže im gratulujem.”

“Odchádzame so vztýčenými hlavami. Ako kapitán Portugalska viem, ako tvrdo sme pracovali a musíme byť na tento tím hrdí. Taktiež gratulujem celej organizácii týchto majstrovstiev sveta. Bolo to fantastické po každej stránke: organizácia, bezpečnosť a atmosféra boli skvelé a treba to povedať. Odchádzame s hlavami hore a som si istý, že tento tím bude vyhrávať aj naďalej,” vyznal sa Cristiano Ronaldo.

Uruguaj – Portugalsko 2:1

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj|Foto: Sportibible.com, YouTube