Nie každé superauto vás dokáže očariť iba výkonom. Ten je, samozrejme, dôležitý tiež, avšak to, čo robí superautá výnimočnými oproti konkurencii, sú múdre nápady a jedinečná technológia. Dánsky výrobca Zenvo si to dobre uvedomuje, a preto vo svojom najnovšom modeli predstavil hneď niekoľko vychytávok, vďaka ktorým valcuje konkurenciu.

Pravdepodobne najlepšie “road-legal” (čiže určené na civilné cesty) superauto na svete Zenvo TSR-S vás očarí nielen vzhľadom, 8-valcovým motorom o výkone 1200 konských síl či exkluzivitou, keďže sa vyrába len 5 takýchto áut za rok. Disponuje totiž tromi neuveriteľnými “fičurkami”, ktoré ho robia vo svojom obore jedinečným.

Zenvo TSR-S Geneva

Prvou z nich je centrálne krídlo, ako ho výrobca nazýva. Na videu môžete vidieť, ako sa vždy preklápa do opačnej strany než zatáčajúce auto, čo maximalizuje prítlak a zvyšuje trakciu vnútorných pneumatík. Krídlo tiež môže zmeniť tvar a nakloniť sa, aby tým pomohlo pri brzdení či úplne sa vyrovnať na rovinkách.

Druhá technologická vymoženosť, ktorú Zenvo TSR-S využíva, je viac-výkonový motor, pričom je možné nastaviť jeden z troch módov: Min (700k), IQ, Max (1177k). IQ nechá počítač vyhodnotiť, aký výkon je momentálne potrebný na základe údajov z trate, takže nikdy nevyužívate viac výkonu, než je potrebné.

Samozrejme, o tom, či je niekedy vôbec potrebný výkon 700 koní, ktorý je pri tomto aute minimum, by sa dalo diskutovať.

Zenvo TSR-S výfuk

A posledným esom v rukáve je prevodovka. Tá sa môže pripínať z klasického na “brutálne, mechanické, priame nastavenie” prevodových stupňov, ktoré prináša skutočný zážitok z riadenia závodného auta na trati.

Na záver už zostáva iba jedna otázka a tou je cena. Bohužiaľ, nevieme, koľko by ste zaplatili za takúto “mačičku”, avšak isté je, že budete potrebovať poriadne veľké prasiatko, ak by ste sa chceli v Zenve TSR-S prevetrať v uliciach vášho mesta.

Zdroj: hotcars.com | Foto: Wikipedia, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tyrion
V konečnom dôsledku tu po nás nezostane nič. Po mne ani po tebe. Všetci raz umrieme. Umrú aj naši blízky, umrú ľudia, čo nás poznali, naše profily na sociálnych sieťach sa stratia medzi miliónmi ďalších, svet ovládnu stroje a tento deň, kedy si čítaš môj profil a plytváš svojím časom nebude nikoho zaujímať. Preto nie je podstatné, čo je tu na napísané. Podstatné je, čo si odnesieš z mojich článkov a ako to aplikuješ do svojho života, aby si každý deň na sebe pracoval a robil ho lepším. To už nechám na teba.