O kvalifikačnom zápase na Euro 2020, ktorý sa odohral v Budapešti medzi Maďarskom a Slovenskom (1:2), pribúdajú stále nové šokujúce príbehy. Nepríjemnosti s maďarskými priaznivcami si totiž na vlastnej koži prežil aj starosta dedinky Čirč (okres Stará Ľubovňa), ktorý vlastným telom bránil našu vlajku! 

Do sektoru, kde mali byť výhradne fanúšikovia našej reprezentácie, sa dostala obrovská skupina slovenských občanov prevažne z južného Slovenska, ktorí drukovali Maďarom. Rovnako ako väčšina maďarských ultras, tak aj oni prišli oblečení do čiernych farieb, čím sa chceli odlíšiť od pravých slovenských fanúšikov. Tieto dve skupiny musela neskôr oddeliť svojimi telami polícia, no pred zápasom došlo medzi nimi ku vypätej situácii.

Jeden z takýchto maďarských fanúšikov v našom sektore sa tam totiž podľa slov Michala Didíka pre portál Cas.sk rozhodol vyvesiť maďarskú vlajku, ktorou prekryl už predtým vyvesenú slovenskú. Aj napriek tomu, že niečo také pravidlá UEFA nepovoľujú a v sektore hostí nie sú nikde na svete dovolené symboly domáceho mužstva. Starosta obce Čirč sa však nedal a rozhodol sa mu to rázne zatrhnúť.

Ako bránil našu vlajku si môžete pozrieť na záberoch >>TU<<

„Hneď som za ním vybehol, čo to robí. Povedal mi, že on si môže vešať vlajku, kde sa mu zachce a akú sa mu zachce. Vyzeral nebezpečne, nebolo mi všetko jedno. Ale nemôžem dovoliť kadekomu, aby prekrýval slovenskú vlajku maďarskou!”, povedal Michal Didík v rozhovore pre Cas.sk

V sektore, kde boli najmä maďarskí priaznivci, policajti a usporiadatelia však nakoniec tohto chlapa spacifikovali a starosta obce Čirč na záver potvrdil, že ho potom už nevidel. Aj takéto náročné to však mali slovenskí fanúšikovia v Budapešti, ktorých však nakoniec zahrialo krásne víťazstvo 2:1, ktoré nás dostalo opäť na postupovú priečku zabezpečujú účasť na Euro 2020.

Maďarsko 1:2 Slovensko – góly

Zdroj: Cas.skFoto|Video: Facebook, YouTube