Už je to takmer 6 rokov od momentu, kedy prežil Michael Schumacher, legendárny pilot F1, osudovú nehodu na lyžiach. Odvtedy je však pripútaný na lôžku a o jeho zdravotnom stave toho verejnosť veľa nevie. Schumacherov blízky priateľ sa však nedávno rozhodol prehovoriť! 

50-ročný Schumacher narazil v decembri roku 2013 počas lyžovačky vo francúzskych Alpách do skaly a pol roka strávil v kóme. Po prebudení v júni 2014 sa presunul do domáceho liečenia, no odvtedy o ňom fanúšikovia veľa nevedia. Jeho blízky priateľ Jean Todt, ktorý s ním spolupracoval ešte počas kariéry v stajni Ferrari, však nedávno pre Radio Monte Carlo povedal, že Schumi stále bojuje, aby sa mu zdravie vrátilo.

Podľa jeho slov urobil v poslednom období veľké pokroky a pravidelne sleduje aj preteky F1. Okolo seba má údajne najlepší tím lekárov a rôznych špecialistov, pričom sa spoločne so svojou rodinou odmietajú vzdať. Schumacher teda svojej povesti bojovníka nezostáva nič dlžný ani v tejto ťažkej situácii a všetci fanúšikovia mu stále držia palce, aby sa raz opäť ukázal na verejnosti so svojim typickým úsmevom.

Zdroj: Radiomontecarlo.net | Foto: Twitter, YouTube