Svet vzťahov je dnes jedna veľká džungľa. Do jednej ste zamilovaný, s druhou spíte, s ďalšími dvadsiatimi četujete alebo ste sa už rok žiadnej nedotkli, ale o to vášnivejšie komunikujete virtuálne, alebo každý víkend vyrazíte do terénu s vidinou príjemnej  jednorazovky, alebo… Nech si doplní každý podľa svojej momentálnej situácie. Klasický vzťah, keď sa muž do ženy zamiluje, začnú spolu chodiť, neskôr sa prehupnú do intímnejšej roviny, vezmú sa a žijú v láske a porozumení, až kým ich smrť nerozdelí, je dnes raritou. Prečo?

Príliš veľká ponuka

Či už sa prejdete po ulici, zájdete na diskotéku, sadnete pred počítač alebo sa hráte s mobilom, všade samé pekné baby. Problém je, že na rozdiel od minulosti, keď ste ženu museli krvopotne dobývať, dnes sa mnohé reálne a skoro všetky virtuálne dievčatá doslova núkajú. Zvykli ste si na to až tak, že keby ste dnes zbalili peknú ženu, ktorá vám prvých pár mesiacov okrem kamarátskej pusy nedá nič, s veľkou pravdepodobnosťou by ste ju pokladali za divnú. Na druhej strane, keď stretnete krásku, z ktorej ste celý paf, napadne vám, koľko asi reálnych aj virtuálnych „kamošov“ už mala pred vami. A to vás odradí bez ohľadu na to, koľké ste mali vy pred ňou.

Zradný čet

Preklikali ste sa k super babe, požiadali ju o priateľstvo, četujete spolu ostošesť už pár týždňov, tak bol najvyšší čas pozvať ju na rande. Lenže dovalilo sa tam niečo úplne iné, než ste čakali. Zo samice na profilovej fotke sa vykľula priemerná baba s miernou nadváhou alebo preafektovaná kráska so strašne piskľavým hlasom a ešte otrasnejším smiechom. Keď ste mali šťastie, prišlo presne také dievča, aké ste si predstavovali, rozplývate sa šťastím, chcete ďalšie rande a možno aj niečo viac. Lenže skôr či neskôr vám dôjde, že váš nový objav nie je žiadne internetové neviniatko a, podobne ako s vami, môže veselo četovať s ďalšími desiatkami mužov. Keďže nevyzerá ako absolventka osobitnej školy, niečo podobné určite napadne aj jej v súvislosti s vami. Ako to obaja utrasiete, je už len na vás.

Ženy sú oveľa náročnejšie

Netvrdíme, že v minulosti ženám nezáležalo na tom, ako muž vyzerá, ako sa správa a podobne, ale ich nároky na silnejšie pohlavie boli nižšie. Dnes chcú inteligentného, vzdelaného, pekného, vyšportovaného chlapa so zmyslom pre humor, navyše by mal dobre zarábať, mať vrúcny vzťah k deťom a zvieratám, v posteli by to mal byť romantik krížený s alfa samcom. A k tomu všetkému ešte vyžadujú absolútnu vernosť. Teraz si poviete, že takýto exemplár sa ešte asi ani nenarodil, že? 🙂

Odchovanci virtuálnych krások

Nevieme, koľkí z vás sa v tomto bode nájdu, ale toto je priznanie 27-ročného chalana. „Som skôr introvert a od puberty frčím na nete, takže mám toho napozeraného dosť. Môj ideál sú krásne ženy z internetu. V reáli som už síce stretol veľa pekných dievčat, ale na každej ma ruší nejaká nedokonalosť. Skrátka – nikdy nebudú také úžasné, ako moje virtuálne krásky.“ No, čo k tomu dodať? Hádam len toľko, že aj tak sa dá…

Niektoré ženy vzťah jednoducho nechcú

Keď vám teraz napadne, že sú to obyčajné sebecké mrchy, zadržte. Dôvodov, prečo sa ženy nechcú viazať alebo mať deti, je viacero. Mohli napríklad žiť v rodine, ktorá pre nich bola takým odstrašujúcim príkladom, že samy nechcú žiaden vzťah, dokonca ani deti. Niektoré vyštudovali, našli si super prácu, majú zaujímavé koníčky, cestujú po svete a trvalý vzťah im buď nechýba, alebo naňho nemajú čas. Ďalšie zas majú s mužmi také blbé skúsenosti, že to už jednoducho nadobro vzdali.

Strach zo záväzkov

Stretli ste ju, páči sa vám, rozumiete si po každej stránke. Lenže pri pomyslení, že by ste mali spolu bývať, či nebodaj vychovávať dieťa, vám nabehne husia koža. Mama hotel funguje skvele, o nič sa nemusíte starať, zarobené peniaze sú len vaše a keď máte chuť, tak ste s ňou. Radosť žiť, že? Keď na vás zatlačí, že by rada posunula váš vzťah ďalej, cúvnete, lepšie povedané, vycúvate úplne. Vrátite sa k nezáväzným jednorazovkám (viacrazovkám) alebo si dohodnete nejaké to kamarátstvo s benefitom, pri ktorom je však veľmi dôležité dodržiavať isté pravidlá, inak do toho úplne vpadnete. OK, je to vaša voľba, ale potom sa nesťažujte…

Prečo to v minulosti fungovalo inak?

Pred takými tridsiatimi rokmi, keď ľudia o internete a mobiloch ešte ani len nesnívali, bolo všetko inak. Keď sa dvaja stretli a zaiskrilo to, väčšinou nasledoval takýto scenár: Chalan musel pozbierať odvahu a pozvať dievča na rande. Keď bolo super, buď si dohovárali každé ďalšie, alebo si zaľúbený mladý muž zistil, kde jeho láska býva a zašiel po ňu domov. Medzitým žiadne esemesky, čety, maximálne tak telefonát, aj to len v prípade, že mali tí dvaja doma pevnú linku, čo v tej dobe nebola samozrejmosť. Pokiaľ nemohli byť kvôli väčšej vzdialenosti spolu, písali si listy. Viete si predstaviť ten pocit, keď musíte na obálku od svojej lásky čakať aj niekoľko dní, potom ju s búšiacim srdcom otvoriť, prečítať si list, rýchlo odpísať a bežať na poštu? Asi ťažko. A čo sa týka intímností, určite to nebola taká divočina ako dnes.

P. S.: Možno to je ten hlavný dôvod, prečo je dnes také ťažké nájsť super babu na celý život. Lebo muži sú (alebo teda aspoň niekedy boli) od prírody lovci a čím viac musia o svoju „korisť“ bojovať, tým je pre nich vzácnejšia. Ale pokiaľ niet o čo bojovať alebo sa to dokonca núka samé, maximálne využijete príležitosť a idete ďalej svojou cestou.

Foto: Pixabay