Čínske kluby lákajú posledných pár rokov hviezdnych futbalistov zo všetkých kútov sveta na poriadne mastné zárobky. Prezident SSC Neapol to už nevydržal a tvrdo naložil všetkým futbalistom, ktorí sa nechajú na lukratívne sumičky namotať!

Aurelio De Laurentiis je známy búrlivák, ktorý nemá problém verejne povedať, čo si myslí. V posledných dňoch totiž médiá obleteli informácie o tom, že bohatí Číňania majú na lane ďalších dvoch futbalistov SSC Neapol a to Josého Callejóna a Driesa Mertensa. Tí patria k oporám talianskeho klubu, a tak je zrejmé, že De Laurentiis by ich odchodom nebol veľmi nadšený, navyše potom, čo práve do Číny zamieril pred pár mesiacmi z Neapola aj legenda klubu Marek Hamšík za plat na úrovni 9 miliónov eur ročne.

32-ročný Hamšík bol oporou a veľkým obľúbencom klubu dlhé roky a jeho strata pochopiteľne bolela aj samotného prezidenta klubu spod Vezuva. Ten ohľadom prestupov hráčov do Číny preto naposledy vyslovil jasný názor: „Každý hráč má svoju vlastnú cenu, ktorá závisí od okolností, kde hrá, ako hrá, koľko má rokov a ako žije. Ak sa chcú predať do Činy a nechať sa preplatiť, aby mohli dva alebo tri roky žiť v sra*kách, je to len ich problém.”

Marek Hamšík v drese SSC Neapol

De Laurentiis však ďalej pokračoval a na čínskom futbalovom hnutí nenechal ani jednu nitku suchú: „Nepovažujem Čínu za konkurencieschopnú, ale ak si myslia, že sa približujú Európe, tak je to ich vec.” Týmto dal jasne najavo, že snahy Číňanov o zlepšenie situácie v tamojšom futbale nákupom hviezdnych hráčov sú mu ukradnuté.

Na záver svojho vyjadrenia dodal slová, ktoré oslovili mnohých fanúšikov: „V živote si musíte vybrať, či chcete byť šťastný a nájsť si prácu, ktorá vám bude robiť radosť, alebo budete robiť niečo iba kvôli bankovému kontu. Pre mňa osobne sú peniaze iba prostriedkom a nie cieľom. Ak sú pre hráčov cieľom, tak potom ich pokojne nechajme odísť do Číny.“ Toto hlboké posolstvo dnes veľa ľudí cituje a vidí v ňom krutú pravdu o dnešnom futbalovom biznise.

Aurelio De Laurentiis, prezident SSC Neapol.

Zdroj: Sport.sky.it | Foto|Video: Twitter, YouTube