Nie ste žiadny looser, máte vzdelanie, prácu, nehádžete svoje peniaze do automatu ani neberiete drogy, neholdujete alkoholu, ale stále žijete z výplaty do výplaty? Navyše nemáte žiadnu perspektívnu priateľku na vzťah? Áno, jednorázovky z diskoték – to nie je žiadny problém, ale žena, s ktorou by to stálo za to, nie a nie prísť! Nie ste žiadna filmová hviezda – krásavec, ale tiež nevyzeráte zle a predsa žiadna žena na obzore. Hovoríte si „keby som lepšie vyzeral“, „kebyže mám viac peňazí“, „keby som mal na niečo talent, v čom by som vynikal“, zabudnite však na slovíčka „keby“. Jedno staroveké príslovie hovori: „Keď hora nepríde k Mohamedovi, tak Mohamed príde k nej!“  Čo sa môžeme naučiť z tejto oddávnej múdrosti? 

Jednoducho, nezúfajte! Netreba sa trápiť niečim, čo nemôžeme ovplyvniť. Predĺžime azda svoj život tým, že sa budeme ustavične nad niečím trápiť? Namiesto čakania na zázrak, že vám nejaká napíše smsku a pozve vás do kina, si príležitosť vytvorte vy sám! Veď my muži sme lovci! Na to nezabúdajte!

Žena, ktorá stojí za to, za vami nepríde sama a nepovie „chcem ťa“ alebo „vezmi si ma“. Ak ste hanblivý, uvedomte si, že si len hľadáte svoje miesto pod slnkom a na tom nie je nič zlé. Čo môžete stratiť? Nemôžete stratiť nič, iba odmietnutie. Nikto vám neodhryzne z nosa ani nepokorí vaše mužské ego. Najhoršie, čo sa vám môže stať je, že budete počuť slovo „nie“. A keďže vy ste muž, bojovník, lovec, ktorý vie prehrávať, aj odmietnutie zoberiete so cťou, športovo a s humorom. Pravý muž predsa potrebuje výzvu, ľahká korisť ho neláka, potrebuje bojovať o priazeň svojej vyvolenej pani s veľkým P.

Keď vás pošle do kelu 50 žien, tak tá následujúca vás bude mať záujem spoznať a čas ukáže, či to bol správny výber. Nezabudnite, že aj tá najťažšia minúta trémy trvá len 60 sekúnd. Nemáte čo stratiť, iba získať, veď kto sa hanbí, má prázdne gamby, takže sa nebojte ani slečny, ktorá možno na prvý pohľad vyzerá o pár tried krajšie.

Čo z toho vyplýva? Nezaoberajte sa tým, čo nemôžete ovplyvniť, ale myslite na to, čo ovplyvniť môžete. Možno nevyzeráte ako filmová hviezda, ale môžete mať biele zuby, čisté vlasy, upravené oblečenie a vystupovanie na úrovni bez toho, aby ste boli suchárom. Nezabúdajte na to, že každá žena, či už je to zlatokopka, či doktorka, či právnička má svoje potreby, ktoré ju ovládajú. Všetci sme len ľudia s dobrými i zlými vlastnosťami. Takže čo treba robiť, aby ste svoj objekt zaujali?

1. Spoznajte a prispôsobte sa svojej koristi!

Ako je oblečená? O čom Hovorí? Akú má reč tela? Keď s vami hovorí, je upriamená na vás alebo sa hrá s mobilom? Ak vážne svoje slová adresuje vám a jej špičky nôh ma namierené na vás, tak máte šancu skórovať. Nezabudnite na to, čo povedal Bruce Lee: „Buď ako voda, priateľu.“ Voda sa prispôsobí každému tvaru a je taká silná, že aj kvapky vytvoria v tvrdom kameni dieru. Toto neplatí len v bojových umeniach, ale v každodennom živote. Byť tvrdý ako kameň znamená smrť, a to dokonca aj na začiatku schôdzky či sľubného rande. Pri žene nemôžete hovoriť len o technických veciach, ktoré ovláda každý chlap, o jazdení na aute či o tom, ako správne pribiť klinec. Hovorte s ňou o veciach, ktoré zajímajú ženy a tým nemyslím make up, módu a najnovšie trendy v chudnutí. Zistite, čo ju zaujíma a k čomu inklinuje. Nezabudnite aktívne počúvať, čo vám daná osoba hovorí. Neberte ju len za sexuálny objekt, ale skúste sa vžiť do jej duše, do jej záujmov a potrieb a príde aj to, o čo nám všetkým ide, t.j  zapísať si obrazné iniciály svojho mena do jej ženskosti. Každá žena je jedinečná, a preto opakujeme, vnímajte, o čom hovorí a podľa toho budte kreatívny a dokážte, že viete viesť zaujímavú konverzáciu na úrovni. Klaďte dôraz na otvorené otázky, na ktoré sa nedá odpovedať jedným slovom.

2. Buďte sám sebou

Lož má krátke nohy, preto sa nepodceňujte, ale ani nezveličujte svoje klady. V skromnosti je krása, no nezabudnite byť trochu tajomný, aby mala dotyčná čo spoznávať aj na druhom rande.

3. Neberte sa príliš vážne, ale s humorom

Ženy milujú vtipných mužov, ktorí však dokážu hovoriť aj vážne.

4. Neberte svoje rande  fatalisticky

Ženy sa boja záväznosti tak, ako my. Stačí, keď jej naznačíte, že ju chcete len lepšie spoznať a to, čo má prísť, príde. Netlačte príliš na pílu, lebo sa zlomí. Dajte všetkému voľný priechod.

5. Aj tá najerotickejšia žena je len človek

Nezabudnite, že keby aj zbalíte ženu, ktorá by bola najkrajšia a najsexy na svete, nemôžete jej dať najavo, že ste z nej paf. Ženy potrebujú komplimenty, no nenávidia vtierky alebo záľubencov na život a na smrť, ktorí by pri nich boli ako mamin cecok. Preto berte všetko s ľahkosťou a nie so smrteľnou vážnosťou.

6. Nezabudnite, že nemáte čo stratiť, iba získať!

Aj keby slečna vyzerala ako z filmu pre dospelých, nesnažte sa jej zapáčiť za každú cenu, lebo ten, kto sa snaží príliš, ten prehráva. Myslite na to, že najhoršie, čo sa vám môže stať je, že sa s vami nabudúce objekt vašej túžby už nestretne.

Ak by sme to mali zhrnúť, zabudnite na predsudky, prečo by rande so ženou vašich snov nemalo vyjsť, nemyslite na odmietnutie, nemyslite na svoje nedostatky, ale na svoje klady, ktoré dotyčnej slečne viete poskytnúť.