Hovorí sa, že ľudia sa od seba odlišujú a každý človek je svojím spôsobom jedinečný. U niekoho však táto múdrosť platí dvojnásobne. Nasledujúce riadky vás ponoria do skutočného príbehu o gigantickom mužovi z Francúzska, ktorý sa stal celosvetovou hviezdou.

André René Roussimoff sa narodil v roku 1946 a už ako dieťa pútal pozornosť okolia. Trpel totiž gigantizmom a akromegáliou, hormonálnymi poruchami, ktoré spôsobujú nadmerný rast orgánov v tele. Už ako 12-ročný vážil 90 kg a meral 182 cm. Hoci bol dobrý v matematike, po ukončení základnej školy začal pracovať u otca na farme, kde dokázal vykonať prácu za troch dospelých mužov.

Po dovŕšení osemnásteho roku života sa André presťahoval do Paríža, kde sa zoznámil s profesionálnym wrestlingom. Miestni promotéri ho vďaka jeho fyzickým parametrom považovali za zjavenie a bolo jasné, že ho čaká úspešná kariéra. V roku 1970 sa stal hviezdou v Japonsku a práve tam sa dozvedel, že trpí akromegáliou. O rok neskôr si podmanil kanadské wrestlingové teritóriá a začal zápasiť v USA, kde neušiel pozornosti Vincea McMahona Sr., zakladateľa slávnej World Wide Wrestling Federation (WWWF, neskôr WWF/WWE).

V spoločnosti debutoval v roku 1973 a neprehral dlhých 15 rokov. V skutočnosti v niektorých zápasoch ťahal za kratší koniec, no jednalo sa o súboje v iných organizáciách. V 70. a 80. rokoch patril k najpopulárnejším wrestlerom v USA, no vrchol jeho kariéry prišiel po roku 1987, keď sa stal zápornou postavou (wrestling je rozdelený na kladné (babyface) a záporné (heel) charaktery, pozn.) a odštartoval slávny spor s legendárnym Hulkom Hoganom. Obaja zápasili v hlavnom ťaháku WrestleManie III v doteraz najslávnejšom zápase wrestlingovej histórie. Francúzskeho obra v tom čase už niekoľko rokov poznal celý svet pod ringovým menom „André the Giant“.

V nasledujúcich rokoch jeho kariéra v ringu postupne upadala, predovšetkým kvôli čoraz vážnejším zdravotným problémom. Aj preto sa rozhodol venovať filmom, zahral si napríklad v kultovej snímke Barbar Conan. Na začiatku roku 1993 navštívil rodné Francúzsko kvôli pohrebu otca, no v jednom z parížskych hotelov vydýchol naposledy, pretože mu zlyhalo srdce. Mal iba 46 rokov. V období najväčšej slávy vážil 236 kg a meral 224 cm a je viac ako pravdepodobné, že v čase smrti boli tieto údaje ešte vyššie.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Najšialenejšie fakty o velikánovi z Francúzska

  • Počas pôsobenia v Japonsku mal obrovské problémy s vykonávaním veľkej a malej potreby do miestnych záchodov, a tak ju musel vykonávať do spŕch a umývadiel.
  • André sa snažil dostať do francúzskej armády, no kvôli jeho rozmerom ho odmietli. Vojaci nemali k dispozícii uniformy a topánky tak masívnych rozmerov.
  • Keďže trpel hormonálnou poruchou, jeho telo potrebovalo omnoho viac jedla a nápojov než telo bežného človeka. André počas jednej z „chľastačiek“ vypil 156 pív a odpadol v hotelovej predsieni. Keďže s ním nikto nevedel pohnúť, nechali ho vyspať sa tam, kde odpadol. Aby sa ocitol „v nálade“, musel vypiť minimálne dve fľaše vodky. Inokedy zase za štyri hodiny vypil 16 fliaš vína, následne zápasil v troch súbojoch za sebou. Neoficiálne je označovaný za najväčšieho pijana histórie.
  • Jeho sila vyrazila dych aj Arnoldovi Schwarzeneggerovi. Keď spolu obaja večerali a André sa dozvedel že Arnie zaplatil účet, zdvihol ho zo stoličky a položil ho na strechu auta, odparkovaného pred reštauráciou. Prezradil to samotný Terminátor.
  • V reštaurácii dokázal na jedno posedenie zjesť 12 steakov a 15 morských rakov.
  • Počas jednej noci v bare ho začali urážať štyria opití chlapi. Keď sa nahneval, ušli do auta, zamkli sa a chceli zmiznúť. André však auto so štyrmi nešťastníkmi prevrátil na strechu.
  • Medzi fanúšikov tohto obra patrí aj herec/wrestler Dwayne „The Rock“ Johnson, ktorý ho v detstve volal „strýko André“.
  • Stal sa prvým wrestlerom, ktorý bol slávnostne uvedený do wrestlingovej Siene slávy WWE.
  • V 70. rokoch bol najlepšie plateným zápasníkom sveta. Za jeden rok si dokázal zarobiť približne 400 tisíc amerických dolárov.

Zdroj: Wikipedia, Buzzfeed, Reddit | Foto: YouTube, Wikipedia