Minister zdravotníctva Marek Krajčí dnes informoval verejnosť o tom, že vláda neschválila uznesenie o zazmluvnení vakcíny Sputnik V. Návrh nepodporila strana Za ľudí.

Vakcína Sputnik V ešte neprešla schvaľovacím procesom Európskej liekovej agentúry. Práve schválenie Úniou by malo byť pre členské štáty zaručením bezpečnosti a účinnosti vakcín. Všetky vakcíny, ktoré sa momentálne na Slovensku používajú, boli riadne schválené.

Veronika Remišová sa ešte pred rokovaním vlády na túto tému vyjadrila, že je zásadne proti tomu, aby ľudia na Slovensku boli pokusnými králikmi a aby sa očkovali neregistrovanou vakcínou. Tiež dodala, že by bolo správne počkať na registráciu tejto vakcíny tak, ako to bolo aj pri ostatných.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Premiér Igor Matovič tvrdí, že lockdown spolu s covid automatom nezaberá aj napriek tomu, že tieto opatrenia vytvorili odborníci. Podľa neho je momentálne kľúčovým východiskom zrýchliť očkovanie, k čomu mohol dopomôcť aj Sputnik V. ,,Veľmi ma za tejto situácie mrzí, že koaličný partner vytiahol najvyššiu zbraň a v podstate povedal, že na Slovensku sa o Sputniku vôbec baviť nebudeme,“ oznámil premiér Matovič.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: facebook.com/igor.matovic.7, remisova.veronika , mzsr