Finálový zápas Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Liverpoolom (3:1) priniesol viacero pekných futbalových momentov. Po stretnutí sa však najviac diskutuje o súboji Sergia Ramosa s Mohamedom Salahom, po ktorom musel egyptský kanonier opustiť trávnik. Ako to naozaj bolo?

Futbaloví fanúšikovia sa pri posudzovaní stretu medzi Ramosom a Salahom rozdelili na dva tábory. Prvá strana si myslí, že išlo o jasný úmysel a likvidačný faul od kapitána Realu Madrid. Odporcovia tejto teórie pre zmenu hlásia, že Salah si za svoje zranenie môže sám, pretože išiel do súboja s Ramosom rukami napred. Aká je úplná pravda, to si na 100 % netrúfame odhadnúť ani my, tu je ale niekoľko momentiek z inkriminovaného incidentu, ktoré vnášajú “viac svetla do tohto prípadu.”

Egyptská futbalová legenda Mido: „Každý, kto rozumie futbalu, musel vidieť, že Ramos zranil Salaha úmyselne.“
Kamery zachytil Ramosa, ako sa usmieva pri debate s rozhodcom krátko po Salahovom zranení.
Prvotná reakcia Ramosa po tom, čo Salah padol na trávnik. Podľa mnohých neprejavil žiadny náznak ľútosti.
Rozhovor medzi Ramosom a Zidanom, ktorý bol údajne nafotený pár minút pred zákrokom na Salaha. Pozorní fanúšikovia však neskôr odhalili, že táto fotka nepochádza z finálového zápasu, pretože Ramos hrá v drese s pásikmi a má aj iné kopačky.
Výraz tváre Sergia Ramosa po tom, čo mu Marcelo venoval vyčítavý pohľad za zákrok na Salaha.
Obrázok, ktorý má zachytávať nešportové gesto Ramosa pri tom, ako Salah opúšťa trávnk. Je však vysoko pravdepodobné, že ide len o fotomontáž, nakoľko žiadna z kamier toto gesto nezachytila.

Súboj Ramosa so Salahom, po ktorom sa Egypťan zranil

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Foto|Video: Twitter, Streamable.com