Pandémia okolo koronavírusu Covid-19 zasiahla celý svet a s ním aj, samozrejme, možnosť vycestovať kdekoľvek na letnú dovolenku. A pokiaľ po iné roky chodili ľudia za morom a exotikou všade možne, tak teraz si asi každý bude dávať veľký pozor. Odborník Vladimír Krčméry sa v tejto súvislosti rozhodol poradiť, kam je relatívne bezpečné vycestovať!

Podľa Krčméryho je dôležitý najmä termín a miesto pobytu. Krajiny ako Taliansko či Španielsko tento rok vôbec nepripadajú do úvahy, keďže z obľúbených prímorských destinácií boli vírusom zasiahnuté v rámci Európy najviac.

Podľa jeho slov by dovolenka na konci leta v menej zasiahnutých krajinách ako sú napríklad Čierna Hora, Bulharsko, Chorvátsko či Grécko bola najbezpečnejšia. Upozorňuje však, že človek nikdy nemôže vedieť, či turisti okolo neho neprišli práve z tých najviac zasiahnutých oblastí.

Preto Krčméry odporúča spoznávať krásy našej domoviny, lebo tu je riziko nákazy najmenšie zo všetkých. A predsa len, na Slovensku máme toho ešte veľa čo objavovať. Celý rozhovor s profesorom Krčmérym o koronavíruse a jeho dopade na svet si môžete pozrieť nižšie.

Rozhovor s profesorom Krčmérym (letné dovolenky spomína v čase od 7:20)

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/TeleviziaTa3 | Foto: Pixabay.com, YouTube