Mnoho Slovákov zobralo vyjadrenie politikov o možnom slobodnejšom živote po celoplošnom testovaní vážne a poslušne sa tejto akcie zúčastnili. Veľa z vyše 3,5 milióna otestovaných verilo, že okrem voľného pohybu po uliciach s negatívnym testom, získajú aj niečo viac. Minister zdravotníctva Krajčí (46) však uvoľňovanie akýchkoľvek opatrení rázne odmietol! 

Marek Krajčí sa na tlačovej konferencii k celoplošnému testovaniu vyjadril, že situácia je aktuálne krízová okrem Oravy a Bardejova aj v nemocniciach v rámci celého severného Slovenska a v Bojniciach. Preto jednoznačne povedal, že v najbližšom období sa nevrátime do starých koľají podobných tým pred vypuknutím pandémie.

Podľa svojich slov nie je minister zdravotníctva zástancom toho, aby sa čokoľvek uvoľňovalo, pretože neverí, že pri takej slobode, akú momentálne podľa neho občania majú, sa podarí dostať reprodukčné číslo pod 1. Údajne budú čísla rásť, aj keď sa krivku šírenia vírusu podarí sploštiť. Vyzerá to teda tak, že žiadnych uvoľnení sa Slováci nedočkajú ani v okresoch, kde druhé kolo celoplošného testovania kvôli rapídne nízkemu počtu pozitívne infikovaných ani nebude (napr. Bratislava či Košice).

Minister zdravotníctva Krajčí po celoplošnom testovaní

Foto|Video: YouTube