Bratislavský Slovan je jediným slovenským účastníkom nadnárodnej KHL, často však čelí obrovskej kritike Slovákov za to, že dáva viac šancí legionárom než domácim hráčom alebo trénerom. Podľa posledných správ by sa to ale malo od novej sezóny zmeniť!

Pred pár hodinami bolo vydané oficiálne stanovisko, že hokejový klub HC Slovan Bratislava predstaví zajtra, teda v stredu 30. mája 2018, nových hráčov a trénerov. Viaceré slovenské weby, ako TA3 či Šport.sk, ale priniesli niekoľko mien, ktoré chcú údajne “Belasí” získať. Pre širokú verejnosť je tak veľmi milým prekvapením, že sa tentokrát nejedná o zahraničné osobnosti, ale o úspešných Slovákov.

Vladimír Országh

Niekdajší vynikajúci útočník a v súčasnosti kouč Banskej Bystrice podáva na trénerskom poste veľmi dobré výkony. Je asistentom trénera pri slovenskej hokejovej reprezentácii a na tejto pozícii pôsobil už aj v Slovane v ročníku 2014 – 2015. Tentokrát je však horúcom adeptom na pozíciu hlavného kouča.

Marek Čiliak

Už niekoľko dní je známe, že slovenská brankárska jednotka na nedávnych MS 2018 už podpísala kontrakt s tímom KHL. Potvrdil to i jeho agent, ale ten povedal, že oficiálne Čiliaka ako novú posilu predstaví až samotný klub. V hre sú, samozrejme, aj iné tímy, ale zdá sa, že 28-ročného gólmana ulovil práve Slovan.

Mário Grman

Bratislavský tím z KHL chce získať slovenského hokejistu aj do svojich defenzívnych radov a malo by sa jednať o mladého talentovaného zadáka Mária Grmana. 21-ročný obranca odohral poslednú sezónu v českej extralige, kde bol súčasťou klubu Piráti Chomutov. Okrem toho Slovensko reprezentoval i na nedávnych MS v Dánsku.

Patrik Lamper

Do útoku vraj plánuje Slovan angažovať hneď trojicu slovenských útočníkov a prvým z nich by mal byť súčasný hráč Banskej Bystrice Patrik Lamper. Ten už si KHL skúsil v sezóne 2017/2018, počas ktorej odohral za bratislavský klub 9 zápasov.

Patrik Svitana

Hokejbalový majster sveta, ktorý si zahral tiež na MS v Dánsku, bol spolu s Bondrom a Bucom veľmi príjemným prekvapením nedávneho svetového šampionátu. Táto popradská útočná trojica zvládala výborne sekundovať aj najzvučnejším hviezdam súperov a 29-ročný Svitana si svojimi výkonmi zrejme vypýtal životný prestup do Slovana.

Dávid Bondra

Okrem vyššie spomínaného Svitanu sa na MS 2018 veľmi dobre ukázal aj Dávid Bondra, ktorý posledné dva roky obliekal dres Popradu. 25-ročný syn našej hokejovej legendy Petra Bondru sa stal veľmi príjemným prekvapením tejto sezóny a podľa viacerých zdrojov by mal byť i on jednou z nových posíl Slovana.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Twitter, Ta3.com, Sport.sk | Foto: Facebook