Jediný slovenský zástupca v nadnárodnej KHL je klub z nášho hlavného mesta HC Slovan Bratislava. Ten s doplňovaním kádra na sezónu 2018/2019 ešte neskončil a do svojho tímu lanári ďalšie mená. Tie však mnohých fanúšikov prekvapili!

Nie je to tak dávno, čo sa stal novým lodivodom tímu HC Slovan Bratislava Vladimír Országh. Tento niekdajší vynikajúci hokejista a následne tréner majstrovskej Banskej Bystrice hneď na svojej prvej tlačovke v novej funkcii avizoval, že v Slovane dôjde k zmenám a oveľa viac šancí budú dostávať najmä mladí hokejisti spod Tatier.

Posledné správy však hovoria o tom, že vedenie Slovana má rokovať s piatimi útočníkmi. Konkrétne klub vraj rokuje so štvoricou Kanaďanov – Teddy Purcell, Gilbert Brulé, Martin St-Pierre a Matt Frattin. Všetci títo hráči pôsobili v minulej sezóne v KHL, len Matt Frattin počas januára 2018 odišiel z tejto ligy do švajčiarskej NLA, kde v závere ročníka obliekol dres Lausanne HC.

Teddy Purcell odohral v NHL v drese štyroch klubov 571 zápasov so slušným získom 307 bodov ( 101+206).

Okrem tejto štvorice má byť v hľadáčiku Slovana aj ďalší zámorský útočník a síce Američan Jeff Taffe. Tento 37-ročný center hrával v Bratislave v sezóne 2016/2017, minulý ročník však strávil vo Švajčiarsku v tíme HC Ambrì-Piotta.

Pozitívum je, že všetci títo hráči majú skúsenosti aj z najlepšej hokejovej ligy sveta a teda zo zámorskej NHL. Purcell v nej odohral 571 zápasov, Brulé 299, Taffe 180, Frattin 135 a St-Pierre naskočil v profilige na 39 stretnutí.

Jeff Taffe sa v sezóne 2016/17 stal najproduktívnejším hráčom Slovana s počtom 43 bodov (18+25).

Negatívom je však to, že ani v jednom prípade sa nejedná o Slováka a tak si asi na enklávu mladých slovenských hokejistov v Slovane budeme musieť predsa len ešte počkať. Ak sa jej niekedy vôbec dočkáme.

Momentálne je pod zmluvou v Slovane celkovo 27 hokejistov a podľa spáv na oficiálnej stránke klubu má vedenie Slovana v pláne angažovať ešte trojicu útočníkov, ktorá by mala vzísť z vyššie uvedenej pätice hokejistov.

Zdroj: Hcslovan.sk, Eliteprospects.com | Foto: Facebook