Premiér Igor Matovič (47) to vo svojom kresle nemá na ružiach ustlané. Už od začiatku sa na jeho hlavu vznáša vlna kritiky za nepopulárne opatrenia, ktoré vláda spoločne s odborníkmi prijala v súvislosti s bojom proti koronavírusu Covid-19. Na internete sa dokonca objavila petícia za jeho odstúpenie, ktorú za pár dní podpísali desiatky tisíc ľudí! 

Je pravda, že žiadny premiér v doterajšej histórii našej krajiny nečelil takémuto nepriateľovi ako práve Igor Matovič v boji s pandémiou. Na druhej strane je však taktiež pravda, že jeho spôsob komunikácie je častokrát urážlivý voči istým skupinám občanov, kvôli čomu je celá spoločnosť ešte viac polarizovaná. Aj preto sa dozaista na internete čoraz častejšie objavujú hlasy, ktoré volajú po jeho odstúpení z premiérskeho kresla či dokonca predčasných voľbách.

Petíciu za odstúpenie Matoviča podpísalo na internete ku času písania tohto článku 48 649 ľudí. Jej cieľom je do 17. novembra vyzbierať 350-tisíc podpisov a ak Matovič aj tak neodstúpi, tak sa petícia stane iniciatívou za predčasné voľby so skutočným zbieraním podpisov na petičných hárkoch. Potom sa cieľ zmení na snahu o dosiahnutie predčasných volieb v priebehu budúceho roka. Váš názor na prípadné odstúpenie Igora Matoviča môžete vyjadriť aj v našej ankete nižšie.

Anketa – Ste za odstúpenie premiéra Igora Matoviča?

Ste za odstúpenie Igora Matoviča z postu premiéra?

View Results

Loading ... Loading ...

Petíciu si môžete pozrieť >>TU<<

Zdroj: Peticie.com | Foto: YouTube