V posledných hodinách sa na hraničnom priechode Jarovce-Kittsee teda diali veci. Hŕba Slovákov vracajúcich sa domov z Rakúska čakala na spustenie aplikácie, ktorá mala zabezpečiť tzv. inteligentnú karanténu. Tá však po ich príchode na hranice ešte nebola k dispozícii, čo vyvolalo medzi ľuďmi a vládou poriadne napätie! 

Aplikácia, vďaka ktorej mohli byť ľudia vracajúci sa zo zahraničia v karanténe aj doma, a nemuseli putovať do štátom vybraných zariadení, mala byť spustená najskôr v piatok o 15:00. Vláda však čakala na oficiálne schválenie od spoločnosti Google a Apple, ktoré ich mali zaradiť do svojich internetových obchodov, vďaka čomu si ich ľudia mohli stiahnuť priamo do mobilov či tabletov a naplno využívať.

Mnoho Slovákov však už v tom čase netrpezlivo čakalo na spomínaných hraniciach a hromžili na všetkých od samotného premiéra cez krízový štát až po prítomnú políciu, ktorá ich odmietala pustiť ďalej. Dokonca sa rozhodli hraničný priechod zablokovať. Aplikácia nebola schválená ani v čase písania tohto článku a tak premiér Matovič (46) v spolupráci s krízovým štábom rozhodol, že okamžite ako sa tak stane, budú môcť všetci ľudia odísť zo štátnej karantény do tej domácej.

Podľa tejto schémy by mala fungovať domáca karanténa.

Celý tento chaos vyvolal na internete poriadne vášne a opäť sú dve strany mince. Jedna, ktorá obviňuje vládu z amaterizmu a púšťa sa najmä do premiéra Matoviča a tá druhá, ktorá útočí na netrpezlivých Slovákov na hraniciach. Práve na margo tej druhej skupiny zdieľal poriadne ostrý status aj samotný premiér Matovič, čo mu množstvo ľudí okamžite vyčítalo. Poriadne tvrdé slová na adresu naštvaných repatriantov z Rakúska si môžete prečítať nižšie.

Takýto status jedného zo Slovákov žijúcich v zahraničí zdieľal v sobotu večer premiér Matovič.
Ľuďom v komentároch sa to však vôbec nepáčilo.

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Foto: Facebook/IgorMatovič, YouTube