Slováci neveria vlastným očiam. Naša krajina totiž čelí ďalšiemu obrovskému podvodu s falošnými telefónnymi číslami. Tie volajú ľuďom najčastejšie v noci za účelom, aby z nich vytiahli peniaze. Dokonca sa hovorí o sume 1000 eur za hovor!

Slovenským Facebookom začalo pred pár dňami kolovať záhadné zahraničné číslo, pričom je pri ňom uvedené varovanie, aby ste ho za žiadnych okolností nezdvíhali. Podľa slov komentujúcich Slovákov má ísť o falošné číslo zo zatiaľ neupresnenej arabskej krajiny, ktoré volá ľuďom hlavne v noci za účelom toho, aby z nich vylákalo peniaze. Medzi komentujúcami sa dokonca objavila informácia, že ak hovor z tohto čísla príjmete, môžete prísť až o sumu tisíc eur.

Podobná aféra sa na Slovensku odohrala aj počas minulého roka a taktiež sa jednalo o podvodné zahraničné čísla, o ktorých sme vás bližšie informovali –TU–. Vtedy operátori zakročili spolu s políciou a falošné čísla boli postupne blokované. Snáď sa Slovensko podobného kroku dočká aj tentokrát, pretože ako sa ukazuje, podvodných čísel je oveľa viac.

Zdroj|Foto: Facebook, YouTube