Od 25. marca je povinnosťou každého občana našej krajiny nosiť rúško na verejnosti kvôli ochrane svojho okolia. Pandémia nákazy koronavírusom Covid-19 sa na Slovensku však takmer zastavila, a preto si mnohí ľudia myslia, že to už nie je potrebné. Polícia vás za to ale môže poriadne skasírovať, o čom sa nedávno presvedčil drzý Slováčisko!

Polícia Slovenskej republiky upozornila cez Facebook na prípad, ktorý sa odohral v Bratislave na Vajnorskej ulici. 12. mája tam bol v neskorých večerných hodinách zastavený šofér osobného auta kvôli bežnej kontrole.

Spolu s vodičom sa vo vozidle viezol aj spolucestujúci, ktorý nemal pri komunikácií s policajtom nasadené ochranné rúško. Po výzve od polície, aby si ho nasadil, k nim nemal veľa pochopenia: „Muž sa k policajtovi správal arogantne a ani na opakované výzvy policajta nereagoval. Keďže si muž ochranné rúško odmietol nasadiť, dopustil sa priestupku na úseku civilnej ochrany,“ uviedli policajti na Facebooku. Slovák si tak vyslúžil blokovú pokutu vo výške tisíc eur a ponaučenie, že rebelantstvo sa málokedy vypláca!

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Ilustračné foto

Zdroj|Foto: Facebook/PolíciaSR, Pixabay.com