Už tento víkend čaká celé Slovensko celoplošné testovanie, od ktorého si súčasní vládni politici sľubujú veľa. A to najmä zachytenie istého počtu infekčných a ich následnú izoláciu, ktorá by mohla dopomôcť k rýchlejšiemu koncu pandémie u nás na Slovensku. Keď sa Richarda Sulíka (52) jeden z občanov na Facebooku opýtal, aký je plán potom, tak dostal veľmi nepríjemnú odpoveď! 

Politici počas tejto pandémie komunikujú s verejnosťou na dennej báze a z ich úst nič iné ako koronavírus alebo Covid-19 takmer nepočujeme. Je teda samozrejmé, že ľudia sa snažia dozvedieť, čo môžu očakávať po celoplošnom testovaní, najmä v situácii, keď sa okrem potravín či pošty nedá chodiť už vôbec nikam. A zároveň v situácii, kedy prišlo množstvo Slovákov o možnosť podnikať či pracovať a boria sa s existenčnými problémami.

Preto by človek očakával od vládnych predstaviteľov komunikáciu na vyššej úrovni, ktorá je v takomto vypätom období o to žiaducejšia. To je však viditeľne jedno Richardovi Sulíkovi, ktorý jednému zo Slovákov na otázku, aký je plán po celoplošnom testovaní, odpovedal skutočne trápnym spôsobom.

Asi málokto by od politikov čakal na konštruktívnu otázku podobnú odpoveď, no azda si pri tejto vláde musíme zvyknúť na to, že veľké plány a rozhodnutia sa budeme dozvedať zo dňa na deň, tak ako doteraz. Nečudo, keď oni sami pravdepodobne nevedia, čo budú robiť zajtra a nieto ešte o dva týždne. Nuž, tomu vravíme politická kultúra!

Sulíková odpoveď na plán po celoplošnom testovaní

Foto: Facebook/Richardsulik