Kríza kvôli pandémii súvisiacej s koronavírusom sa dotýka nás všetkých. A keďže je dnes internet plný nevraživosti, či už voči vláde alebo rôznym sociálnym skupinám, tak sme sa pre vyváženie rozhodli interpretovať jeden krásny skutočný príbeh, ktorý bol nedávno uverejnený na webe Startitup.sk! 

Znižovanie platov, strata pracovných miest a s tým súvisiace problémy s platením mnohokrát veľmi drahého bývania. To je dnešná realita väčšiny Slovákov. Podobné ťažkosti mala aj Katarína pochádzajúca z Bardejova a pracujúca v Bratislave. Prenájom jej garsónky ju vyšiel na 500 eur mesačne, čo je, samozrejme, dosť citeľná čiastka. Najmä potom, keď sa Katka musela uskromniť s nižšou výplatou a začať pracovať z domu.

Aj kvôli vysokým nákladom na život v hlavnom meste sa Katka v polovici marca na čas vrátila naspäť do Bardejova za svojimi rodičmi. No prenájom v Bratislave musela, samozrejme, platiť tak či tak. Problém nastal, keď jej naposledy na účet cinkla výplata, ktorá bola len o niečo vyššia ako stojí mesačná splátka za jej spomínanú garsónku. Zavolala preto majiteľke bytu a snažila sa s ňou dohodnúť.

Nečakaný zvrat

Telefonát sa skončil neurčitou odpoveďou, no neskôr sa jej majiteľka ozvala sama od seba s tým, že splátku za nájom je ochotná znížiť až o polovicu! Toto gesto je skvelým príkladom toho, že medzi nami je stále mnoho dobrých a chápavých ľudí, o ktorých však kvôli hlučnejším internetovým krikľúňom počujeme omnoho menej. No práve z takýchto veľkorysých osobností by sme si mali všetci brať príklad!

Ilustračný obrázok

Zdroj: Startitup.sk | Foto: Pixabay.com