Slovenských hráčov v NHL každým rokom ubúda, no pred novou sezónou fanúšikov určite poteší správa, že jeden z kvalitných hráčov našej domácej Tipsport ligy si svojimi výkonmi vybojoval zmluvu v zámorí! 

Kanadsko-americká NHL je snom každého mladého hokejistu a 23-ročný Róbert Lantoši, ktorý pôsobil minulú sezónu v Nitre, je od nej už len krôčik. V posledných hodinách sa totiž objavili správy, že podpísal zmluvu s farmárskym tímom Providence Bruins, ktorý je súčasťou organizácie Bostonu. Malo by ísť o ročný kontrakt, počas ktorého však bude Lantoši na očiach mnohých skautov z NHL.

Nitra sa minulý rok aj vďaka Lantošiho výkonom dostala až do finále Tipsport ligy.

Talentovaný útočník zaujal už počas domácich MS v hokeji, keď o jeho rýchlosti písali najmä zámorské médiá. V Nitre si minulý rok v 68 zápasoch Tipsport ligy (spolu s play-off) pripísal na konto 23 gólov a 45 prihrávok.

Teraz je len na ňom, či svoju zámorskú šancu využije naplno. A ktovie, možno ho počas sezóny uvidíme nastupovať po boku samotného Zdena Cháru, ktorý je kapitánom Bostonu. Okrem neho pôsobí v organizácii Bruins aj brankár Jaroslav Halák a ďalší útočník Peter Cehlárik, ktorý nedávno s Bruins podpísal taktiež jednoročný kontrakt.

Zdroj: Nhl.com | Foto: Instagram/Robertlantosi