Slovenský záložník Stano Lobotka len počas minulého leta prestúpil do španielskej Celty Vigo, ale celý rok podával také výborné výkony, že okolo neho začínajú krúžiť najslávnejšie veľkokluby sveta. Je dosť možné, že sa stane dokonca najdrahším Slovákom histórie. Veď pozrite, koľko za neho núkajú talianske mužstvá Inter a Neapol.

Stano Lobotka prestúpil v lete 2017 do Celty Vigo za 5 miliónov eur, ale svoju cenu počas jediného roka v Španielsku hneď niekoľkonásobne navýšil. Dôkazom jeho skvelých výkonov bolo aj zvýšenie výkupnej klauzuly na sumu 50 miliónov eur. Podľa posledných správ by chcel Stano Lobotka prestúpiť do tímu, ktorý by hral v budúcej sezóne Ligu majstrov.

Túto možnosť mu ponúkajú dva talianske veľkokluby Inter Miláno a SSC Neapol, ktoré mali za nášho reprezentanta už aj ponúknuť značnú sumu peňazí. Inter mal podľa webu Fussball Transfer ponúknuť 25 miliónov eur za jeho služby, Neapol dokonca 32 miliónov. V oboch prípadoch by sa však odchovanec AS Trenčín stal najdrahším Slovákom histórie, pretože tým je od leta 2017 Milan Škriniar, ktorý prišiel zo Sampdorie do Interu za 23 miliónov eur.

Mnoho fanúšikov sa po rozšírení tejto informácie pýta na to, ako môžu za neho kluby ponúknuť menej, než je jeho výkupná klauzula. Tá je však určená len pre prípad, ak by ho Celta Vigo nechcela pustiť a sám hráč by chcel stoj čo stoj odísť. Vtedy by musela byť vyplatená suma 50 miliónov. Ak by však Celta súhlasila s jeho odchodom, 23-ročný záložník môže prestúpiť aj za menej. Španielsky klub na ňom aj pri sume 32 miliónov zarobí kráľovský balík.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Fussballtransfer.com | Foto: Twitter