Na hokejových majstrovstvách sveta býva zvykom, že keď niektorá z reprezentácii odohrá svoj posledný zápas, sú vyhlásení traja jej najlepší hráči na turnaji. Vždy to ide podľa postov, a teda brankár, obranca a útočník. Slováci však nemôžu uveriť tomu, kto bol zvolený medzi tromi najlepšími hráčmi nášho výberu. 

Slovensko odohralo svoj posledný duel na tohtoročných MS v Dánsku proti Bielorusom, ktorých naši chlapci zdolali 7:4. Bohužiaľ, táto výhra pre nás v podstate nič neznamenala, keďže už pred zápasom bolo jasné, že do štvrťfinále šampionátu nepostúpime. Po stretnutí s Bieloruskom boli ale vyhlásení naši traja najlepší hráči na MS 2018 a stali sa nimi brankár Marek Čiliak, obranca Andrej Sekera a útočník Ladislav Nagy.

Práve meno Andreja Sekeru, ktorý bol kapitánom našej reprezentácie, mnohých fanúšikov poriadne zaskočilo. Hviezdny zadák Edmontonu Oilers, pri všetkej úcte, neodohral práve najlepší šampionát, veď si vsietil až tri vlastné góly, čo pri sedemzápasovej porcii rozhodne nie je málo.

Do štatistík si síce 31-ročný Sekera pripísal slušné tri body za gól a dve asistencie, ale v tzv. tabuľke pravdy, a teda kolonke plus/mínus, mu svietilo záporné číslo -3. V tejto štatistike bol dokonca najhorším spomedzi všetkých našich zadákov na turnaji. Niet divu, že jeho zvolenie za najlepšieho slovenského obrancu na MS 2018 sa tak stalo obrovským prekvapením.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Foto: Facebook, Instagram