Pre motoristov nie je nič nové, že autá dovezené na Slovensko zo zahraničia majú alebo môžu mať stočené kilometre. Žiaľ, situácia je ešte horšia, než by mnoho slovenských vodičov čakalo. 

Na Slovensko sa zvyknú dovážať ojazdené autá najmä z krajín ako Nemecko, Rakúsko, Belgicko, či Holandsko. Najviac podvodníkov figuruje pri dovážaní z Holandska, pretože pri týchto jazdenkách sa zistilo, že až v 43 percentách prípadov nemalo auto uvedené skutočné najazdené kilometre. Absolútny rekord padol len nedávno, keď mal dovezený Ford Transit najazdených 706 tisíc kilometrov, ale u nás sa predával s údajom 164 tisíc najazdených km.

Medzi značkami, u ktorých sa najviac podvádza s kilometrami, prevládajú Škoda, Volkswagen, Ford, Peugeot či Renault. Od mája tohto roku však na Slovensku platí pre firmy aj pre súkromníkov podmienka, že musia uvádzať informácie z počítadiel prejdenej vzdialenosti. Táto zmena zákona začala platiť od 20. mája a odvtedy bolo odhalených už viac ako 3000 podvodov so stočenými kilometrami.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: YouTube