Očkovanie proti koronavírusu je nielen na Slovensku, ale aj na celom svete v plnom prúde. Avšak problémom vakcíny je nedostatočné množstvo. Podľa Igora Matoviča máme momentálne zarezervovaných dostatok vakcín pre 85% dospelých ľudí.

Premiér na dnešnej tlačovej konferencii informoval, že v pondelok večer ministerstvo zdravotníctva zaobstralo objednávku ďalších 4 miliónov vakcín. Dokopy by sme tak mali mať takmer 7,5 milióna dávok. Ak berieme do úvahy, že každý zaočkovaný by mal dostať 2 dávky, znamenalo by to, že máme zarezervované množstvo pre 85% dospelých ľudí na Slovensku.

Minister Marek Krajčí tvrdí, že na základe vyhlášky ministerstva zdravotníctva sa bude preočkovávať až na 28. deň, čím sa zvýši kapacita vakcinácie. Taktiež oznámil, že v Bratislave pribudnú ďalšie vakcinačné centrá, nakoľko je v hlavnom meste oveľa väčší záujem ako v ostatných mestách. Krajčí tiež prosí lekárov v ambulanciách, aby pomohli odľahčovať nemocnice. Podľa jeho informácií doktori často ignorujú svojich pacientov a tí potom končia v nemocniciach.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Zdroj: TK