Zmiešané bojové umenia sú na vzostupe a výnimkou nie je ani Slovensko. Čoraz viac ľudí prichádza na chuť MMA a aj naša krajina sa môže pochváliť viacerými skvelými fightermi.

Jednoznačne najväčším menom na slovenskej MMA scéne je Attila „Pumukli“ Végh, ktorý bol svojho času šampiónom Bellatoru, druhej najväčšej MMA organizácie sveta. Na scénu sa však derú aj mladé pušky a za jeden z najväčších talentov u nás je považovaný Ľudovít „Lajoš“ Klein (14-2), ktorý trénuje v trnavskom Spartakus Fight Gyme práve pod vedením už spomínaného Végha.

24-ročný rodák z Nových Zámkov momentálne bojuje v najlepšej česko-slovenskej organizácii Oktagon a 14. septembra sa v bratislavskej Aréne Ondreja Nepelu predstaví proti skúsenému brazílskemu borcovi Joaovi Paulovi (39-16). Nechýbalo však veľa a v septembri mohol Lajoš bojovať na úplne inej akcii. A to rovno na jednej z najväčších v roku!

Ľudovít „Lajoš“ Klein

Pre portál MMA Shorties totiž Klein prezradil, že bol oslovený ako súper pre Zubairu Tukhugova na galavečer UFC 242 v Abu Dhabí. Hlavným zápasom večera bude 7. septembra súboj medzi jednou z najväčších MMA hviezd súčasnosti Khabibom Nurmagomedovom a Dustinom Poirierom. Doposiaľ neporazený Khabib (27-0) tak bude opäť obhajovať titul šampióna ľahkej váhy, ktorý získal v súboji s Iaquintom a už raz úspešne uchránil pred McGregorom.

Práve potenciálny Kleinov súper Tukhugov sa neslávne preslávil momentom, keď po zápase Nurmagomedova s Conorom McGregorom skočil do klietky a zapojil sa do následnej bitky. Bohužiaľ, 28-ročný Zubaira Tukhugov (18-4) mal okrem Slováka Kleina v hľadáčiku ešte Angličana Lerone Murphyho, a toho si z dvojice súperov napokon vybral: „Bol som odmietnutý. Dostal som ponuku, ktorú sme ihneď vzali, ale bol tam na výber ešte Angličan, s ktorým nakoniec ide. On a celý tým sa rozhodli pre neho,“ objasnil pre MMA Shorties Ľudovít Klein.

Zubaira Tukhugov

Ruský borec Zubaira Tukhugov si teda očividne vybral jednoduchšiu cestu, pretože v porovnaní s Kleinovými 14 výhrami a iba dvoma porážkami vyznieva 5 zápasov a 5 výhier Leroneho Murphyho ďaleko menej atraktívne. Pozitívom ale je, že Lajoša Kleina UFC pozorne sleduje a je preto zrejme len otázkou času, kedy sa slovenský zápasník do tejto najprestížnejšej MMA organizácie sveta skutočne dostane. Bol by tak prvým Slovákom v histórii…

Zdroj: MMAshorties.cz | Foto: Instagram.com/lajosko.klein, Twitter